Dobré odpoledne, dnes je úterý 2.6.2020
svátek slaví Jarmil,
zítra Tamara
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již v předchozích vydáních Večerník informoval o dohodě prostějovského magistrátu s Olomouckým krajem na důležité dopravní investici, která hovořila o tom, že ve druhé polovině letošního roku bude rekonstruován povrch vozovky na Vápenici v Prostějově. A jak jsme aktuálně zjistili, kvůli výměně asfaltového povrchu a dalším opravám bude ulice uzavřena již během července a srpna!


„Ulice Vápenice je ve vlastnictví Olomouckého kraje. Na základě společné komunikace a vstřícnosti hejtmanství bylo vyhověno žádosti statutárního města Prostějova o opravu této stěžejní části vnitřního městského okruhu, která patří mezi nejvytíženější ve městě. V souvislosti se stávajícím stavem povrchu vozovky a plánovanou rekonstrukcí Wolkerovy ulice bude tato oprava provedena ze strany Správy silnic Olomouckého kraje ve druhé polovině tohoto roku. V tuto chvíli nelze více časově upřesnit, nedisponujeme ze strany investora přesným datem zahájení rekonstrukce,“ sdělil Večerníku na konci předminulého týdne Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora Prostějova pro stavební investice.

A tak jsme se vydali zjišťovat informace o dům dál. Konkrétně do sousedního města a rovnou do budovy Krajského úřadu Olomouckého kraje. Ten se vyjádřil jak k ceně za tuto stavební investici, tak hlavně k termínu realizace. „Stane se tak ve druhé polovině tohoto roku, konkrétně během července a srpna, tedy v čase letních prázdnin. Začátek úpravy je u okružní křižovatky na Přikrylově náměstí, její konec je před přechodem pro chodce na světelně řízené křižovatce silnic na Vojáčkově náměstí. Celková délka úprav činí 495 metrů a je řešena ve stávajícím šířkovém uspořádání. Předpokládáme, že po celou dobu stavby budou práce probíhat za úplné uzávěry dopravního provozu. Současně ovšem také předpokládáme, že pokud to bude vzhledem ke stavebním pracím možné, bude po staveništi umožněn průjezd veřejné hromadné dopravě,“ prozradila mluvčí krajského úřadu Eva Knajblová s tím, že předpokládané náklady na rekonstrukci silnice na Vápenici se vyšplhají ke 12 milionům korun.
V poslední době se na veřejnosti objevily spekulace, zda povrch vozovky na Vápenici skutečně potřebuje výměnu, když jsou ve městě jiné silnice v daleko horším stavu. Vedení magistrátu však o nutnosti výměny asfaltového povrchu nemá pochybnosti. „Silnice na Vápenici je opravdu ve špatném stavu. Jsou tady příčné a podélné nerovnosti, rozpraskaný, oloupaný povrch i vyjeté koleje v blízkosti přechodů pro chodce,“ konstatoval náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal.
Podobného názoru jsou i na kraji. „Komunikace ulice Vápenice patří v Prostějově v současnosti k těm s nejvyšší intenzitou provozu. Vzhledem k tomu, že má v následujících letech proběhnout zásadní rekonstrukce silnice Wolkerova, je žádoucí, aby ulice Vápenice byla s předstihem opravena, protože intenzita provozu se zde ještě podstatně zvýší,“ objasňuje Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje a vzápětí potvrdila podstatu rozhodnutí. „S přihlédnutím k výše uvedenému byla zadána diagnostika vozovky. Její výsledky prokázaly, že komunikace je ve stavu, kdy vyžaduje výměnu krytových vrstev včetně úpravy nestmelených podkladních vrstev. Proto bylo přistoupeno k zadání projektové dokumentace a realizaci záměru.“ (mik)

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments