Dobrý večer, dnes je pondělí 1.6.2020
svátek slaví Laura,
zítra Jarmil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První letošní tragédie tohoto druhu v prostějovském regionu! Doslova a do písmene se zavřela hladina Podhradského rybníka v Plumlově nad čtyřiatřicetiletým mužem, který v pátek večer dostal chuť se vykoupat. Jeho záměr se mu stal osudným, bohužel. Po dlouhém prohledávání části rybníka, kde byl muž naposledy spatřen, jej vylovili policejní potápěči. Bez známek života. Těžko v tuto chvíli spekulovat, co zapříčinilo jeho smrt. Vyšetřovatelům se však zřejmě něco nezdá, protože tělo nešťastníka poslali rovnou na soudní pitvu!

Desítkám lidí procházejících se v pátek 22. května večer v okolí Podhradského rybníka se naskytl hrůzný pohled. Velké manévry policistů, hasičů a lékařů záchranky dávaly tušit, že došlo k neštěstí. Přivolaní potápěči zahájili okamžitě pátrací akci přímo na hladině a samozřejmě hlavně pod ní. Výsledek? Tragický! Chlapík, který si šel jen tak zaplavat, se už na břeh nevrátil. Za vším prý přitom stojí alkohol...
„Ve večerních hodinách jsme na linku 158 přijali oznámení o čtyřiatřicetiletém muži, který si šel zaplavat do Podhradského rybníka a nevrátil se na břeh. Policisté ihned vyjeli na místo, kde proběhlo šetření a následně i pátrání. Asi po třech hodinách intenzivního pátrání bylo nalezeno a vytaženo z vody tělo muže policejními potápěči, kteří úzce spolupracovali s kolegy z hasičského záchranného sboru. Bohužel již bez známek života,“ informovala Večerník během sobotního dopoledne Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Hned z několika zdrojů se k nám doneslo, co celé tragédii předcházelo. „Než se vydal do vody, seděl na pláži u rybníka ve společnosti dvou zdejších bezdomovců, které tu každý zná, protože přespávají na zastávce a dělají nepořádek. Bohužel u toho nechyběl ani alkohol. On sám však bezdomovec nebyl, žil společně s maminkou a chodil do práce,“ vypověděl exkluzivně pro Večerník jeden z místních, který byl přímým svědkem událostí.
Trojice opilých mužů dostala nešťastný nápad, že se půjdou vykoupat. „Bylo kolem dvacáté hodiny. Lidé, kteří procházeli po hrázi, si všimli, jak někde poblíž občerstvení U Sandokana plavec mizí pod vodní hladinou. Okamžitě tedy zavolali záchranku. Ti dva bezdomovci byli tak opilí, že vůbec nevěděli, že se něco stalo,“ dodal další ze svědků z řad místních, podle něhož policejní potápěči muže našli zhruba o půl jedenácté. „Byl to místní rodák, předtím bydlel v Prostějově, do Plumlova se vrátil asi před dvěma roky poté, co se rozešel s přítelkyní. Je ho velká škoda, pro rodinu to musí být strašná tragédie,“ dodal svědek.
Co bylo přesnou příčinou úmrtí, zjistí až policejní vyšetřování. „U zemřelého muže byla nařízena soudní pitva,“ nechtěla nijak spekulovat o příčinách neštěstí mluvčí krajských policistů Miluše Zajícová.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments