Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Červen – měsíc uzavírek. Tak by se dal překřtít šestý měsíc kalendářního roku. Alespoň na Prostějovsku. Zatímco však dosud byli v kleštích uzavřených silnic hlavně lidé na vesnicích, nyní se stavební práce přesouvají také do Prostějova.

Od pondělí je tak uzavřen přejezd ve Vrahovické ulici. Místo už obsadili dělníci a také stavební stroje. A přidalo se tak k dalším přejezdům – tentokrát v Kostelecké ulici, mimo město, kde se pracuje na povrchu. Co je pak jistě dobrou zprávou pro řidiče, měla by zmizet i nevyužívaná a tím spíše proklínaná železniční vlečka vedoucí do slévárny Anah.
S uzavírkami však souvisí také nemalé dopravní problémy – na východ města totiž vede jedna jediná další silnice – Dolní ulice, následně pak Kralická. Obě jsou velmi vytížené během dopravních špiček, nyní to ale platí dvojnásob. Během pondělí i úterý se tam pravidelně tvořily kolony pomalu jedoucích vozidel. Více než obvykle je aktuálně vytížená také Průmyslová ulice.
Současný stav by ale neměl trvat dlouho. Práce by měly být ukončené do 22. června.

 

 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-