Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Územní plán se aktuálně průběžně projednává v Plumlově. A je kolem něj hodně otázek, ale i vášní. Vzbuzuje je například návrh na vznik větší odstavné plochy pro auta. Ta aktuálně městu chybí hlavně v době konání velkých akcí, kterých je celá řada. Jednou z možností bylo vybudovat odstavná parkoviště. Jenže jedno z možných míst na okraji Plumlova směrem na Ohrozim vzbuzuje odpor místních.

 

„Nesouhlasíme s tím, aby zde parkoviště vzniklo. Nemyslíme si, že ho zejména mladí lidé budou využívat. Nelíbí se nám ale hlavně možnost, že by sem směřovala silniční spojka,“ rozčilovala se před Večerníkem žena, která bydlí nedaleko a představila se jako Ludmila. Poukázala zejména na nehluboké údolí západním směrem. Právě přes něj by výhledově měla v budoucnu vést silniční spojka. Ta by měla za úkol jednak odklonit auta z centra Plumlova, jednak poslat návštěvníky Plumlova právě na toto parkoviště. „Je zde přeci zemědělská půda nejvyšší bonity. A dole pěkné údolíčko, kam míří i srnky,“ připomněla. Další z možností, kde by mohlo případné parkoviště vzniknout, je pak okolí pláže U Lázničků.
Starostka města ale případné vášně zavčas uklidňuje. „Parkoviště je řešené spíše do Ohrozimské ulice, bylo by zde ale jen příležitostné stání. Má za cíl to, aby řidiči přijeli do Plumlova po staré cestě od Ohrozimi a dál do vsi nepokračovali,“ vzkazuje Gabriela Jančíková a uvádí jednu skutečnost na pravou míru. „Právě novým územním plánem se řečená spojka ruší. V plánu byla už třicet let, dostala se sem po revoluci. Nyní ale z plánu vypadne.“
Vedení Plumlova právě minulý týden řešilo, jak na velký provoz a parkování během akcí. „Po ulicích budeme mít organizační pracovníky a tabule. U Soběsuk na louce vznikne dočasné placené parkování,“ prozradila ještě Gabriela Jančíková.

 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-