Dobré poledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nedostatkem parkovacích míst trpí celý Prostějov. Ale mezi konkrétní případy patří Fanderlíkova ulice, kde si už několik let tamější obyvatelé stěžují na fakt, že nemají kde odstavit svá vozidla. Bodejť by také ano, když po celé délce ulice je dopravními značkami zakázáno parkovat u krajnice. A parkoviště u bývalé pojišťovny je po celý den plné.


Nedávno se s jednou takovou stížností právě z Fanderlíkovy ulice obrátila na magistrát Pavla Bojová. „Jak hodlá město vyřešit katastrofální nedostatek parkovacích míst v ulici Fanderlíkova? Umístit všude značky zákaz zastavení nebo stání umí každý. Firmě Sezako se vybuduje obří parkovací areál, ale pouhý občan aby raději prodal auto. Místa na vybudování nových parkovacích ploch tu určitě jsou, jen chtít,“ uvedla občanka.
Vzápětí dorazila prostřednictvím webu prostejov.eu velice zajímavá odpověď. „Firma Sezako si buduje parkování sama. Magistrát připravuje stavbu cyklostezky a dalších parkovacích míst v prostoru od Starorežné k pekárnám. Chystá se také projekt řešení parkování na území celého města, historickým centrem počínaje a okrajovými částmi konče. Bohužel počet registrovaných osobních aut neustále narůstá a je dnes běžné, že v rodině jsou dvě až tři auta, na což není kapacitně připraveno žádné město. Připravovaná opatření částeční zmírní tento stav, nicméně nevyřeší. Pokud nechceme budovat parkovací místa na úkor veřejné zeleně či prostor pro relaxaci, musíme v budoucnu počítat s vybudováním velkých záchytných parkovišť na okraji města,“ tlumočila vyjádření vedení města Anna Kajlíková, referentka mediální komunikace prostějovského magistrátu.
Co si tedy z této odpovědi vzít? Vážení občané Fanderlíkovy ulice, počkejte si na zvětšení parkovacích ploch mezi Starorežnou a pekárnou, a pokud ani tam nezaparkujete, odvezte si své auto někam do Žešova nebo Vrahovic! Anebo nekupujte auta, jedno vám přece musí stačit...

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-