Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Policistům se už zřejmě nepodaří zjistit, kterému nezodpovědnému řidiči nákladního vozidla vypadly minulé pondělí z korby auta upínací pásy s ostrými ráčnami. Jisté je pouze to, že na vypadlé „kurtny“ najely po chvíli dva kamiony a také osobní sportovní vozidlo. Všechna tři auta byla výrazně poškozena. Na místě museli zasahovat také hasiči, neboť pásy povalující se na vozovce prorazily také palivovou nádrž jednoho z kamionů, ze které stříkala nafta!


„V pondělí 22. června krátce po půlnoci na třináctém kilometru dálnice D46 ve směru z Prostějova na Vyškov z dosud nezjištěného vozidla na komunikaci vypadlo několik upínacích pásů s ráčnami. Ty zůstaly ležet na komunikaci za mírným horizontem, takže překážka byla velmi špatně viditelná. Z toho důvodu postupně na pásy najel nejprve kamion s návěsem, za ním jedoucí sportovní automobil značky Nissan a další kamion s návěsem,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Všechna tři vozidla byla při kontaktu s předmětem ležícím na silnici poškozena. „U prvního kamionu došlo k proražení palivové nádrže a poškození pneumatiky návěsu, u Nissanu k poškození spodního krytu motoru a u druhého kamionu k poškození pneumatiky návěsu,“ vypočítal policejní mluvčí s tím, že celková škoda byla stanovena na 100 000 korun.
Ke zranění osob při této dopravní nehodě nedošlo, alkohol u řidičů kamionů i řidičky sportovního vozu policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. „Po dobu šetření a odklízení následků nehody byl provoz v místě sveden do jednoho jízdního pruhu. Plně zprůjezdněna byla komunikace až v ranních hodinách,“ dodal František Kořínek.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-