Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Páteční lijáky pořádně zaměstnaly hasiče po celé republice. Ti v prostějovském regionu zasahovali asi ve dvaceti případech, a to zejména u popadaných stromů. Například v Určicích čerpali vodu ze sklepů. Rozvodnily se také jindy klidné říčky, týkalo se to zejména Brodečky a Hané na jihu Prostějovska.


Brodečka měla větší tok především v Otaslavicích, mírně zkomplikovala také slavnostní otevření naučné stezky ve Víceměřicích (čtěte na straně 24 – pozn.red.). Její účastníci se totiž museli vydat pozměněnou trasou. Třetí stupeň povodňové aktivity hlásila říčka Haná u Vrchoslavic. „Naši hasiči byli v plné pohotovosti, ale k nějakým větším škodám u nás nedošlo, od osmnácté hodiny voda v řece postupně klesala,“ prozradil Večerníku v sobotu večer aktuální stav starosta Vrchoslavic Dušan Svozílek s tím, že od řeky lidem v obci obvykle nebezpečí nehrozí. „Horší jsou přívalové deště, které nás ovšem tentokrát minuly. To se k nám pak voda valí z opačné strany, než je řeka, a to od dálnice. Obvykle zaplavuje hřiště a zahrady,“ popsal dlouhodobou zkušenost starosta.
Stupeň bdělosti hlásila také Hloučela, důvodem byl fakt, že vodohospodáři upouštěli naplněnou plumlovskou přehradu. „Po pátečních silných bouřkách jsme v kraji evidovali dvacet výjezdů k popadaným stromům a k čerpání sklepů. Zásahy se týkají především Prostějovska a Olomoucka,“ hlásil twitter HZS Olomouckého kraje.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-