Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Doslova za dveřmi je další dopravní zkouška pro celý Prostějov. Od středy 1. července totiž bude zcela uzavřena jedna z nejfrekventovanějších ulic ve městě. Vápenici totiž čeká kompletní rekonstrukce silničního povrchu včetně výměny semaforů a dalších stavebních úprav. Uzavírka potrvá celých jednašedesát dní a znovuotevřena bude tedy až 30. srpna. Investor Olomoucký kraj ve spolupráci s prostějovským magistrátem tak chce k rekonstrukci vozovky, po které denně projede až patnáct tisíc vozidel, využít klidnějšího prázdninového dopravního režimu.

Ohledně rekonstrukce silnice na Vápenici se dlouho vedly živé diskuse. Je vůbec zapotřebí? Ano, je! Vyjeté koleje na mnoha místech, také praskliny v asfaltu a jiné nerovnosti. Olomoucký kraj se do rekonstrukce pustí už ve středu 1. července. „Výsledky diagnostického průzkumu prokázaly, že komunikace je ve stavu, kdy vyžaduje výměnu krytových vrstev včetně úpravy nestmelených podkladních vrstev. Proto bylo přistoupeno k zadání projektové dokumentace a realizaci záměru,“ uvedla nedávno Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.
Začátek opravy asfaltového povrchu na Vápenici je u okružní křižovatky na Přikrylově náměstí. Z opačné strany končí či začíná uzavírka před přechodem pro chodce na světelně řízené křižovatce silnic na Vojáčkově náměstí. Celková délka úprav činí 495 metrů a je řešena ve stávajícím šířkovém uspořádání. „Po celou dobu stavby budou práce probíhat za úplné uzavírky dopravního provozu,“ upozorňuje mluvčí krajského úřadu s tím, že předpokládané náklady na rekonstrukci silnice na Vápenici se vyšplhají ke 12 milionům korun.
Dvouměsíční akce využije také prostějovský magistrát. Kromě výměny asfaltového povrchu je totiž potřeba i rekonstrukce světelného zařízení, konkrétně semaforů u východu ze Smetanových sadů směrem do Havlíčkovy ulice spočívající ve výměně starých návěstidel se žárovkami za nové s LED technologií a výměně ovládacího řadiče. „Vzhledem k tomu, že při této opravě bude celá ulice uzavřena, je příležitost využít k výměně semaforů nad povrchem komunikace jako v obdobných případech, kdy jsou koordinovány práce se Správou silnic Olomouckého kraje. Je třeba říci, že stav stávající staré světelné signalizace přechodu pro chodce je dobrý, nevyžaduje akutní řešení, ale z hlediska koordinace prací považujeme za vhodné využít plánované uzávěry,“ popsal situaci první náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko).
Řidiče v Prostějově tak čekají v následujících týdnech dopravní komplikace. „Vzhledem k tomu, že k rekonstrukci a související celkové uzavírce dochází během prázdninových měsíců, neočekáváme zase až tak velké problémy. Věřím, že ty dva měsíce budou řidiči trpěliví, Vápenice se prostě opravit musí,“ míní Pospíšil.
Objízdná trasa je vedena po silnicích přes ulice Palackého, Wolkerova a Újezd. Vjezd a výjezd do centra budou zajištěny pouze pro dopravní obsluhu i zásobování, a to po trase místních komunikací ulic U Spořitelny, Knihařská a Fűgnerova. Objízdné trasy jsou obousměrné.

autobusová doprava bude vedena...

* Po silnici II/150A v úseku dotčeném uzavírkou ulice Vápenice jsou vedeny linky veřejné linkové dopravy 780430, 780431, 780432, 780433 a 780434, které jsou provozovány na základě smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících dopravcem ARRIVA MORAVA a.s., a dále linky provozované dopravcem FTL – First Transport Lines, a.s., a to linka 780404, která je provozována na základě smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících, a linka 780843. Z Jihomoravského kraje je tudy vedena linka 726261, která je rovněž provozována na základě smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících dopravcem ČAD Blansko a.s.
* Uvedeným úsekem nebude po dobu uzavírky umožněn průjezd spojům dotčených linek. Spoje dotčených linek budou vedeny po obousměrné objízdné trase z autobusové zastávky Prostějov, aut. st. po silnici II/150 (Vrahovická, Svatoplukova, Újezd, Wolkerova, Poděbradovo nám., Palackého), dále po silnici II/150A (Blahoslavova) na kruhový objezd (Přikrylovo nám.), kde se otočí a pojedou zpět po silnici II/150A (Blahoslavova) na autobusovou zastávku Prostějov, Floriánské nám., dále spoje dotčených linek pokračují ve svých trasách dle udělených licencí.
* Autobusové zastávky budou obslouženy bez omezení dle platných jízdních řádů. V důsledku vedení spojů dotčených linek objízdnou trasou je nutné počítat se zpožděním do 5 minut. Dopravce zajistí informovanost cestující veřejnosti o změnách na dotčených linkách v autobusech a na autobusových zastávkách.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-