Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Že se má cestující v autobusu za jízdy pevně držet, když zrovna nesedí, to je všeobecně známé pravidlo. Bohužel ve čtvrtek odpoledne musel šofér linky MHD v Plumlovské ulici prudce zabrzdit. Dva lidé upadli při tom na podlahu a zranili se. Skončili v nemocnici...


„Ve čtvrtek 25. června před patnáctou hodinou řídil šestačtyřicetiletý řidič autobus městské hromadné dopravy v Plumlovské ulici směrem od centra města. Z dosud přesně nezjištěných příčin musel u křižovatky s ulicí Polskou prudce brzdit, aby zabránil střetu s automobilem jedoucím před autobusem. V důsledku prudkého brzdění došlo v autobusu k pádu dvou cestujících na podlahu a jejich zranění,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Jak vzápětí dodal, ostatní cestující přečkali prudké brzdění bez úhony na zdraví. „Hmotná škoda nevznikla, zranění cestující byli převezeni do prostějovské nemocnice. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou,“ sdělil ještě Kořínek. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-