Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Příběh ekologičtějšího nakupování v Prostějově nekončí. Jak už Večerník informoval, obchod Bez Obalu nacházející se naproti městskému divadlu nezanikne. Jeho osud se přitom zdál zpečetěný. Prodejna měla přijít o obchodní prostory, dlouho se navíc nedařilo najít pokračovatele zakladatelky obchodu Jitky Nadymáčkové. Avšak hříčkou osudu byl doslova za pět minut dvanáct odvrácen konec. Obchůdek, který svou činnost započal 1. srpna 2017 a je dosud jediný svého druhu na Prostějovsku, bude fungovat dále.


O zvratech v tom, jak to s obchodem vypadá, pravidelně informuje Jitka Nadymáčková na svém Facebooku. Poslední zpráva je dobrá – obchod zůstane na své adrese a je zájemkyně o provoz. „Zrovna jsme byli v polovině balení věcí, když se za námi stavil nový majitel. Přišel náhodou, viděl prostě v sobotu, že se tady něco děje – vůbec jsem ho neznala. Podíval se a prohlásil, že by zde ten obchůdek viděl rád dál,“ vypráví Jitka Nadymáčková. Za záchranu obchodu tak může do určité míry náhoda.
Nyní se těší z toho, že obchod nezanikne. A bude mít naopak schopného následovníka. „Jedná se o mladou maminku s dítětem. Výborné ale je, že se o to chce starat ona i její muž. Předtím z toho podle mě některé zájemkyně vycouvaly i proto, že se doma nedomluvily,“ vyjádřila se Nadymáčková. Zakladatelka obchodu se provozu obchůdku, jenž původně stával v Kravařově ulici, vzdala kvůli velkému pracovnímu vytížení.
Díky náhodě a ochotě ale prodejna, kde se dá koupit i stáčená drogerie, nezanikne. Novým pokračovatelem je Tereza Zelinková, která minulý pátek získala i nájemní smlouvu a také klíče od prodejny. „Byla jsem stálým zákazníkem, a to už na Kravařce´. Když jsem se dozvěděla o problémech s dalším provozem, napadlo mě hned, že by se mi líbilo takový obchod provozovat. Zároveň jsem ale věděla, že jsou o něj vážní zájemci. Takže pobavili jsme se o tom doma, ale vzhledem k tomu, že jsem se po mateřské čerstvě vracela do práce, tak jsme to nějak moc neřešili,“ prozradila v exkluzivním rozhovoru Zelinková s tím, že přesný datum znovuzahájení provozu ještě nezná. „Ale ráda bych někdy začátkem července. Dřív se to téměř určitě nestihne.“ Celou verzi interview najdete na www.vecernikpv.cz.

 

 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-