Příjemnou noc, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tohle by řidičům určitě pomohlo! O rozšíření ožehavé křižovatky v centru města uvažují v Konici. Ve výhledu řidičům tam již desítky let stojí nevhodně postavený dům.

Příliš nepomáhá ani umístěné zrcadlo. Místní radnice by byla ochotná nemovitost odkoupit a nechat zbourat. S jejím majitelem se však nedohodla na ceně.

V dohledné době by měla v dolní části hlavního konického náměstí vyrůst nová prodejna potravin CBA. Tento řetězec dosud působí v objektu, který je součástí rohové budovy nacházející se na křižovatce Chmelnice a Zádvoří. Město má o tuto budovu i s pozemkem zájem. „Důvodem je záměr demolice a následného rozšíření dosud nepřehledné křižovatky, kde se například kamiony nevytočí. Vše souvisí s plánem na celkovou rekonstrukci ulice Zádvoří. Rádi bychom na všem spolupracovali s Olomouckým krajem coby správcem silnic,“ vysvětlil starosta Konice Michal Obrusník.
Majitel městu skutečně dům k odkupu nabídl, požadoval za něj však 6,9 milionu korun bez DPH. To se však vedení města zdálo příliš. „O objekt i s pozemkem bychom měli i nadále zájem, pokud však jeho cena nepřevýší 2,5 milionu korun včetně DPH. Pokud majitel nebude s tímto návrhem souhlasit, tak se nedá nic dělat, město má v tuto chvíli jiné priority. Jsem však přesvědčen, že vzhledem k technickému stavu nemovitosti bude její cena i nadále klesat,“ tlumočil Obrusník stanovisko vedení konické radnice.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-