Příjemnou noc, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Moderní technologie vládnou světu! Akorát ti lidé zůstávají pořád stejní. Břetislav Majárek (21) z Přerova si v Prostějově našel přítelkyni prostřednictvím internetové seznamky Badoo. Díky zprávám ji zaujal natolik, že si ho nakvartýrovala k sobě i ke svému tříletému synovi. Velice brzy se ukázalo, že nezaměstnaný mládenec, který měl na krku soud kvůli drogám, není tak úplně ta nejlepší partie. V úterý se vše probíralo u prostějovského soudu.

Břetislav Majárek z Přerova si v současnosti odpykává tříměsíční trest. Ještě než letos v červnu nastoupil do vězení, navštívil naše město. „V Prostějově se jen pilo. Celý měsíc! Nakonec jsem skončil na detoxu v Olomouci,“ popsal svoji anabázi sám Břetislav Majárek.
V úterý byl obžalován z podvodu. Pod falešnou záminkou si měl opakovaně půjčit mobilní telefon své tehdejší přítelkyně, aby z něj následně provedl tzv. m-platbu. Jde o princip, kdy se peníze strhnou z „kreditu“ majitelky mobilu. Tyto peníze pak nechal poslat na její účet a tvrdil jí, že jde o mzdu, kterou mu posílá jeho zaměstnavatel. Ona pak celkem pět tisíc korun ze svého konta postupně vybrala a využila na nákup potravin a zřejmě i alkoholu. Teprve když jí přišlo měsíční vyúčtování za telefon, nestačila se divit. Peníze, které utrácela, nepocházely od fiktivního zaměstnavatele jejího přítele, ale chtěl je po ní její operátor.
Sám Břetislav Majárek se na policii ke všemu doznal a přislíbil, že způsobenou škodu uhradí. Jenže tak neučinil a před soudem začal kličkovat. „Ona dobře věděla, odkud peníze pocházejí, sama mě požádala o to, abych je vybral,“ prohlásil Majárek, který však nedokázal vysvětlit, jakým způsobem chtěl během svého měsíčního pobytu přispívat na společnou domácnost. „Pili jsme hodně, ale všechno platili kamarádi,“ dodal na přímou otázku soudkyně. Obžalovaného navíc usvědčuje i doložená komunikace na sociální síti, o níž on sám však tvrdí, že byla zfalšována.
Poškozená na druhou stranu potvrdila, že všechny takto zaslané peníze vybrala a sama utratila. Přesto stále trvala na tom, že se stala obětí podvodu ze strany svého bývalého přítele, s nímž se už mladinká maminka rozešla. Obžalovaný její výpověď nijak nerozporoval. Rozsudek v dané věci dosud nepadl, hlavní líčení bylo odročeno.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-