Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 6.8.2020
svátek slaví Oldřiška,
zítra Lada
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jako houby po dešti v posledních letech rostou na Prostějovsku takzvaná komunitní centra. Objekty, kde by se měly střetávat jednotlivé komunity z obce nebo města (odtud také pochází název – pozn.red.), mají nakonec rozmanité využití – vesměs ale slouží ke společenským a kulturním akcím.


Podobně rozmanité jsou také budovy, z nichž se komunitní centra vytváří. V případě Konice nebo Tištína jde o sokolovnu, v Rakové u Konice se jedná o půdní prostory obecního úřadu. Nejnovější centrum připravované v Čelčicích pak má vzniknout v rodinném domě.
Zastupitelé mají nyní za sebou schválený projektový záměr. „Jedná se o číslo 42 přímo v centru obce. Je to starý, rodinný dům, který je v dezolátním stavu. Už jsme okopaly omítky a provádíme další úpravy,“ prozradil starosta obce Karel Černý podrobnosti k investici. A zároveň nastínil, k jakým účelům by měla být stavba, proměněná v komunitní centrum, využívána. „Mělo by zde vzniknout zázemí pro obec, například sklady a dílny. Bude zde ale také velký prostor k tomu, aby zde mohly děti trávit čas, stejně tak jako důchodci. Můžou zde probíhat přednášky i tvoření.“
Černý zatím neprozradil, s jakou částkou se pro výstavbu počítá. Samotný projekt by měl ale stát přes 100 000 korun

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-