Dobré dopoledne, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Co se najde, má se vrátit nebo ohlásit! Tohoto pravidla se ale nedržela žena, která si za cizí peníze pořídila desítky nákupů. Během uplynulého týdne sdělil policejní komisař dvaatřicetileté ženě z Prostějova obvinění z dvou trestných činů, a to krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se měla dopustit v květnu.


„Šetřením vyšlo najevo, že na autobusové zastávce na Sídlišti Eduarda Valenty v Prostějově našla a ponechala si platební kartu, která patřila starší ženě. S nalezenou kartou se vydala ihned na nákupy a ten samý den provedla jejím prostřednictvím 22 plateb za různé zboží v obchodech po Prostějově. Následující den zkusila, zda je karta stále platná nebo již zablokovaná. Jakmile zjistila, že funguje, opět nezaváhala a provedla dalších 14 nákupů opět v Prostějově. V odpoledních hodinách se pokusila ještě třikrát zaplatit za zboží, ale zablokovaná karta už peníze nepustila,“ uvedla Miluše Zajícová, policejní tisková mluvčí. „Obviněná žena způsobila poškozené škodu ve výši necelých 7 300 korun. Protože se výše uvedených trestných činů dopustila v době vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky, hrozí jí podle trestního zákoníku až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala významnou okolnost Miluše Zajícová.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-