Dobré dopoledne, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Obyvatelé Husova náměstí si nedají říct a nedají! Vloni tady, ovšem i v jiných lokalitách města, řešil magistrát desítky případů, kdy lidé vyhazováním nepatřičného odpadu vytvořili černé skládky okolo běžných kontejnerů na tříděný odpad. Tehdy se počet případů podařilo výrazně snížit, ale minulý týden se lidé z „Husáku“ opět vyznamenali!

Během minulého pondělí se u kontejnerů na tříděný odpad na Husově náměstí objevila hromada kusů nábytku i tvrdých kartonových krabic. „Co na to říci, je to hrůza! Prostě někteří lidé nejsou schopni a ani ochotni respektovat pravidla, která většina dodržuje. To, co vidím na fotografii, je vlastně černá skládka. Škoda že si nikdo nevšiml toho člověka, který skládku založil. Pokud bychom ho dopadli, tak mu hrozí pokuta. Prostě nemám slov. Je to hnus,“ láteřil na dotaz Večerníku první náměstek primátora Prostějova Jiří Pospíšil. Jak dodal, nepořádek musí zlikvidovat společnost FCC, samozřejmě na náklady města.
Vloni uvažovalo vedení magistrátu o instalaci kamer u hnízdišť s kontejnery, které by pomohly odhalovat tvůrce černých skládek. „Zatím jsme k instalaci kamer nepřikročili, protože se situace od loňského roku zlepšila. Problém s instalací kamer je v tom, že bychom je museli dát ke každému sběrnému místu, a to určitě nelze realizovat. Vidím, že někteří naši spoluobčané jsou prostě nepřizpůsobiví,“ uzavřel Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-