Dobré dopoledne, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Svérázným způsobem řešil v pondělí před polednem nastalou situaci zhrzený partner, jehož milá odmítla pozvání na oběd. Dvaapadesátiletý muž sedl totálně opilý za volant své škodovky a s autem „prohučel“ vchodovými dveřmi panelového domu v Okružní ulici až do vestibulu! Neobvyklé počínání ho však vůbec nevykolejilo, z automobilu vystoupil a odešel do nedalekého baru. Tam ho zadrželi policisté, kterým muž nadýchal skoro čtyři promile alkoholu!

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu poškození cizí věci podezírají prostějovští policisté dvaapadesátiletého muže z Prostějova. „Těchto skutků se měl podezřelý dopustit v pondělí 20. července před polednem v Okružní ulici v Prostějově tím, že vlastním automobilem přejel cyklostezku a chodník pro chodce a úmyslně najel přes vchodové dveře do vestibulu panelového domu. Ke zranění osob při incidentu nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na domě byla předběžně vyčíslena na 97 tisíc korun. Přivolaní policisté zjevně opilého muže nalezli v nedalekém baru. Provedenými dechovými zkouškami u něj změřili hodnoty 3,68 a 3,84 promile alkoholu v dechu. S pozitivními výsledky dechových zkoušek muž souhlasil, přiznal však, že před jízdou vypil pouze čtyři dvanáctistupňová piva,“ informoval František Kořínek, policejní tiskový mluvčí. Při zjišťování příčin jednání opilého muže se dotyčný policistům bezelstně přiznal. „Motivem k činu měl podle podezřelého být vztek na bývalou přítelkyni, se kterou se měl dříve dohodnout na společném obědě. Když mu žena tento oběd telefonicky odmítla, nasedl do své Škody Octavie a najel do vchodu domu, ve kterém jeho bývalá přítelkyně bydlí. Pak z vozidla vystoupil a odešel do baru,“ prozradil František Kořínek.
Neobvyklý a svérázný čin spáchaný v opilosti však nebyl jediným prohřeškem dvaapadesátiletého muže zhrzeného přílišnou láskou. „Provedeným šetřením policisté dále zjistili, že muž má rozsudkem Okresního soudu v Prostějově uložen trest zákazu řízení motorových vozidel, a to až do roku 2022. V případě prokázání viny a odsouzení mu za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Vzhledem k tomu, že své vozidlo použil jako nástroj ke spáchání trestné činnosti, byl automobil na místě policisty zajištěn. V případě prokázání viny a odsouzení pak může automobil propadnout státu,“ podotkl ještě policejní mluvčí František Kořínek s dodatkem, že přesný motiv i ostatní okolnosti případu jsou předmětem dalšího prověřování.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-