Dobré dopoledne, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Služba Senior taxi funguje v Prostějově již pátým rokem a lidé nad 65 let si ji nemohou vynachválit. Starší lidé se totiž za pouhou dvacetikorunu dostanou pohodlně k lékaři, na úřady, poštu, na návštěvu příbuzných do sociálních zařízení nebo třeba na hřbitov. Službu výrazně dotuje město, které provozovateli zaplatí statisíce korun ročně. Během března a dubna, kdy byl v České republice kvůli nákaze covid-19 vyhlášen nouzový stav, však počet klientů Senior taxi v Prostějově výrazně poklesl.

 

Služba Senior taxi funguje v Prostějově už od roku 2016. „Senior taxi jsme zavedli jako službu pro naše starší spoluobčany při cestách k lékaři či jednání na úřadech. A nemoci se s příchodem koronaviru neztratily, proto jsem velmi ráda, že naše Senior taxi v přísnějším hygienickém režimu, s rouškami a jen klient vzadu plus častá dezinfekce interiérů vozidel, fungovalo. Určitě je namístě poděkovat panu řidiči, který je sice vždy ochotný a vstřícný, ale tady udělal svou ochotou jezdit i v tuto dobu to něco malinko navíc, co dělá člověka člověkem,“ ohlíží se za jarními měsíci z pohledu provozu Senior taxi Alena Rašková, náměstkyně primátora pro sociální oblast v Prostějově.
V běžném období využívalo Senior taxi v průměru až 1 200 zákazníků měsíčně. V době nouzového stavu, tedy v březnu a dubnu, se však tento počet snížil až na pouhou čtvrtinu! „Samozřejmě že s doporučením lidem nad 65 let nevycházet během pandemie vůbec ven počet klientů klesl. Jsem ráda, že naše město nepostihl větší zásah nemocí, snížení počtu klientů mě tedy nemá proč mrzet. Hlavní je život, zdraví, všechno ostatní se ukázalo jako míň podstatné a řešitelné,“ říká náměstkyně primátora, která však Večerník upozornila na to, že během května a června se situace vrátila zpět do normálu. „S uklidněním situace se i využití Senior taxi vrátilo k normálu. Služba je využívaná a žádaná stejně jako před pandemií. Klienti jsou spokojeni a já jsem ráda, že jsme před lety Senior taxi zavedli. Beru to jako jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsme kdy učinili,“ míní Alena Rašková. I po ukončení nouzového stavu se však při provozu Senior taxi musí i nadále dodržovat přísná hygienická pravidla. „Pravidelná dezinfekce vozidla se dělá, nošení roušky i sezení klienta vzadu jsou stále žádoucí. Samozřejmě nařídit klientovi, aby seděl vzadu, tak zcela nelze, ale je velmi žádoucí a prosím naše seniory, aby tuto prosbu řidičů plnili. Je to o vzájemné ochraně a i když nechci strašit, přece jen hrozba nemoci je tady stále,“ uzavírá toto téma Alena Rašková.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-