Dobré dopoledne, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Válečné munice je na Prostějovsku stále dost a dost. Také minulý týden museli do regionu vyjet pyrotechnici. A to hned dvakrát. Při výkopových pracích i při běžné procházce se našla munice, což nálezci okamžitě ohlásili na tísňovou policejní linku.


„Ve středu 29. července dopoledne nás prostřednictvím linky 158 kontaktoval starosta obce Klopotovice a sdělil, že se při výkopových pracích na průtahu obce našla pravděpodobně munice. Na místo byl po prvotním ohledání policistů přivolán specialista policejní pyrotechnik, který po prohlédnutí předmětu konstatoval, že se jedná o dělostřelecký protipancéřový granát ráže 75 milimetrů. Z místa ho převezl k odborné likvidaci,“ popsala celou událost Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Olomouckého kraje.
Válečná munice byla nalezena také o den později na Protivanovsku. „Ve čtvrtek 30. července jsme po šestnácté hodině přijali oznámení o nálezu vojenské munice na poli u Protivanova směrem na Skelnou Huť. Munici dvaapadesátiletý oznamovatel nalezl při procházce volně ležet na poli, asi 100 metrů od nejbližšího objektu. Na místo vyslaní policisté obvodního oddělení Plumlov potvrdili, že se jedná o vojenskou munici a na místo přivolali policejního pyrotechnika. Ten nález klasifikoval jako dělostřelecký granát ráže 105 milimetrů, tříštivě-trhavý, s náplní a odvezl si ho k odborné likvidaci. Vzhledem k místu nálezu nebyla nutná evakuace osob a nedošlo ani k ohrožení zdraví ani majetku,“ informoval o druhém výjezdu pyrotechniků další policejní mluvčí František Kořínek.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-