Dobré dopoledne, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

S velkou slávou budou prostějovští konšelé dnes, tj. v pondělí 3. srpna, otevírat zrekonstruovanou Vápenici. Stane se tak přesně v 10.00 hodin za účasti nejvyšších představitelů Statutárního města Prostějov, Krajského úřadu Olomouckého kraje i špiček Správy silnic Olomouckého kraje a firmy Eurovia. Záhy se na tuto frekventovanou komunikaci znovu vrátí doprava, další den už tudy budou zase běžně jezdit autobusy městské hromadné dopravy. Stavební firma dokázala termín rekonstrukce zkrátit o polovinu.

„V pondělí 3. srpna od deseti hodin se bude slavnostně stříhat páska a hned na to firma odstraní veškeré dopravní značení, které uzavíralo Vápenici. Veškerý dopravní provoz bude na Vápenici vpuštěn okolo poledne. Autobusy městské hromadné dopravy se na původní trasy vedoucí přes Vápenici vrátí v úterý,“ prozradil Večerníku Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy prostějovského magistrátu.
Uzavírka Vápenice byla původně naplánovaná až do konce srpna, nakonec trvala pouze měsíc a tři dny. „Panovaly obavy z počasí a také se nevědělo, jaké problémy skrývá podloží komunikace na Vápenici. Nic takového ale rekonstrukci nakonec neohrozilo a tím pádem skončila mnohem dřív,“ pochvaluje si Alena Rašková, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov. Spokojená je i se samotným průběhem rekonstrukce vozovky. „Jsem ráda, že jsme ve zdraví přežili uzavírku tak frekventované ulice. V prvních dnech sice panovaly menší zmatky na objízdných trasách, pak se ale všechno uklidnilo. Chtěla bych poděkovat stavební firmě za rychlost a kvalitu práce.“
Jak jsme zmínili, po ukončení uzavírky ulice Vápenice budou dnem 4.srpna vráceny do původních tras a zastávek linky MHD v Prostějově. „V úterý také budou zrušeny náhradní zastávky Újezd, Poděbradovo náměstí a ulice Palackého pro ´přetrasované´ linky městské hromadné dopravy. Zpět budou obsluhovány zastávky dle platných jízdních řádů Vápenice a Floriánské náměstí. Toto opatření se týká i příměstských linek,“ píše se na internetových stránkách www.prostejov.eu.

 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-