Dobré odpoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Městskou pokladnu to bude stát další nemalé peníze, přesto se k tomuto kroku prostějovští radní odhodlali. Konšelé vychází vstříc žadatelům o kompenzaci nájemného v souvislosti s epidemií covid-19, a to formou prominutí nájemného za období tří měsíců, maximálně však ve výši 15 tisíc korun v každém jednotlivém případě.


„Již dříve jsme rozhodli poskytnout peněžitou pomoc ve výši do patnácti tisíc korun určenou provozovatelům živností pro zmírnění dopadů krizového opatření v souvislosti s epidemií covid-19, v důsledku kterých museli dočasně přerušit provozování živností a splnili určité podmínky. Zároveň jsme schválili jako opatření ke zmírnění dopadů vládních omezení a jako formu pomoci podnikatelům v Prostějově prominutí nájemného za tři měsíce, maximálně však ve výši opět patnáct tisíc korun v každém jednotlivém případě, u nájmů na užívání nebytových prostor města za účelem podnikání podnikatelům, kterým byl usnesením vlády České republiky zakázán maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko). „Mimo výše uvedené evidujeme řadu žádostí nájemců majetku města Prostějova, zejména nebytových prostor a pozemků, o prominutí nájemného, případně o jiná opatření zmírňující dopady vládních omezení v souvislosti s epidemií koronaviru. V této souvislosti Rada města Prostějova schválila slevu na nájemném za období duben, květen a červen 2020 nájemcům nebytových prostor v majetku města a doporučila zastupitelům tuto slevu schválit,“ uzavřel náměstek Pospíšil. 

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-