Dobré ráno, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Kočičí hlavy dřív tvořily povrch celé řady silnic. Z nich už pomalu vymizely, a tak mladí řidiči ani neví, jak na nich jezdit. Napovídala by tomu havárie, k níž došlo v pondělí 3. srpna před čtrnáctou hodinou mezi Výšovicemi a Bedihoští.
Sedmadvacetiletý muž tudy projížděl ve Škodě Fabii „Zřejmě z důvodu nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky na rovném úseku komunikace nezvládl řízení a přejel do protisměru.

„Tam se čelně střetl s protijedoucím vozidlem stejného typu. Vozidlo pravděpodobného viníka nehody se po střetu zastavilo na komunikaci. Druhý automobil byl odhozen mimo vozovku,“ přidal František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Při nehodě došlo ke zranění obou řidičů a spolujezdkyně ve vozidle poškozeného, která byla převezena do prostějovské nemocnice. Oba řidiči byli ošetřeni na místě. „Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Po prohlídce poškození policisté u obou automobilů zadrželi osvědčení o registraci vozidla,“ doplnil policejní mluvčí s tím, že přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-