Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tenhle člověk se nikdy nepolepší! Razii proti Lukáši Šindýlkovi a jeho bandě sami policisté označili za největší protidrogovou akci posledních deseti let. Dealer si očividně vůči policejním uniformám vypěstoval alergii.

Jak se k nám z velmi důvěryhodného zdroje doneslo, byl to právě on, kdo agresivním a zvlášť nebezpečným způsobem na motorce ujížděl policejní hlídce v okolí hlavního nádraží. A to i přesto, že by kriminalisté po jeho březnovém propuštění z vazby měli díky speciálnímu náramku vědět o každém jeho kroku...

Lukáš Šindýlek byl po velkolepém zátahu policejního komanda zadržen předloni před loňskými Vánocemi. Následně putoval do vazby a na začátku letošního roku začal prostějovský soud projednávat obžalobu, která jej viní z prodeje drog řadě feťáků. Vše se protahuje mimo jiné kvůli velkému množství důkazů, které proti němu byly shromážděny.
Na začátku letošního března byl Šindýlek po více jak roce propuštěn z vazby. Podmínkou byl monitorovací dohlížecí systém v podobě náramku, který má upevněn na noze. Měl povoleno pracovat, ale po zaměstnání byl povinen jít ihned domů. O tom, že to tak ve skutečnosti nefungovalo, svědčí i fakt, že se v polovině července proháněl na motorce v okolí hlavního nádraží.
„Policisté prováděli hlídku v Rozhonově ulici v Prostějově. Přitom si všimli podezřele se chovajícího motocyklisty. Ten, když je zahlédl, razantním a agresivním způsobem z místa ujel,“ popsal tehdy František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Následovala divoká honička, z níž dle svědků běhal mráz po těle. Motocyklista nakonec havaroval na Joštově náměstí. Pozoruhodné bylo, že následná zkouška u něj neobjevila přítomnost alkoholu, a dokonce ani drog. Řada lidí tehdy nechápala, proč tedy motorkář před policejním vozem vlastně ujížděl. „Zřejmě si vytvořil nějaký podmíněný reflex, když vidí policisty, tak zdrhá,“ uvažoval v této souvislosti s nadsázkou zdroj, který nás na Šindýlkovu roli při nehodě upozornil.
Mnoho kolemjdoucích pak na místě vidělo motorku zaklíněnou až pod policejní vozidlo. Z toho povětšinou usoudili, že auto do motorkáře zezadu narazilo. Dle vyjádření policie však ke střetu došlo až poté, co ujíždějící řidič nezvládl řízení a sám havaroval. Okolnosti nehody policisté posléze prověřovali. S otázkami na aktuální průběh vyšetřování případně na jeho výsledek jsme se ve čtvrtek odpoledne obrátili na policejního tiskového mluvčího, odpovědí jsme však do uzávěrky vydání neobdrželi.
Sám Lukáš Šindýlek po nehodě putoval do nemocnice, kde se podrobil operaci, následně byl ze špitálu propuštěn. Nyní se čeká, až se zcela zotaví, aby se mohl opět rozběhnout soudní proces, v němž mu hrozí mnohaleté vězení.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-