Příjemnou noc, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Drtivá většina lidí závislých na drogách s nimi chce skončit. Říkají to tak často, že tomu snad i oni sami věří. Realita však bývá docela jiná. To se prokázalo i u čtyřiačtyřicetiletého řidiče, u něhož policisté dvakrát po sobě zjistili drogy v krvi. „Živím se částečně jako řidič a chci být dobrým příkladem pro syna,“ tvrdil čtyřiačtyřicetiletý muž s tím, že žádné omamné látky neužívá. V krvi mu přitom kolovala dávka pervitinu.

Policisté chlapíkovi, který má bohatou trestní minulost včetně drogových deliktů, tvrzení, že je čistý, nevěřili. Zvlášť, když orientační lízací test říkal něco jiného. Řidič s výsledkem testu nesouhlasil a policisty se pokusil zviklat tvrzením, že měl jen před několika dny jediného jointa marihuany.
Poprvé policisté muže zastavili v sobotu 4. července v centru Němčic nad Hanou. Zkouška objevila přítomnost amphetaminu, který by poukazoval na požití pervitinu. „S výsledkem testu řidič nesouhlasil a přiznal pouze užití jednoho ‚jointu‘ marihuany asi před dvěma měsíci. Dále uvedl, že se částečně živí jako řidič a také, že chce být dobrým příkladem pro svého syna, proto by nikdy před jízdou drogy neužil,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Zkušené policisty neobelstil a putoval do nemocnice na krevní testy. Ty prokázaly v krvi takovou koncentraci pervitinu, že z původního dopravního přestupku se vyklubal trestný čin.
Když se muž o několik dní později v pondělí 10. srpna dostavil na policii, aby si vyslechl sdělení obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky, znovu ukázal, jakým příkladem pro své děti je. „Na návštěvu obvodního oddělení totiž přijel autem a krátce po odjezdu byl znovu kontrolován. A situace se opakovala, test opět ukázal přítomnost amphetaminu v krvi,“ prozradil Kořínek. Další jízdu mu policisté zakázali. „Pro své jednání je podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu hrozí pokuta dvacet tisíc korun a zákaz činnosti na dobu od šesti měsíců do jednoho roku,“ uzavřel policejní mluvčí. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-