Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sedmadvacet nových případů. To je bilance koronaviru v uplynulém týdnu v Olomouckém kraji. Jedná se o nárůst necelých tří procent, což je nižší než v týdnu předešlém. Křivka nemocných tak nijak zásadně nestoupá. Jako ještě důležitější ale vnímá hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk jiný faktor.

„Neevidujeme ani žádné extrémní číslo počtu hospitalizovaných, nejsou zde žádná strašná čísla ani v aktivních případech. Průběh koronaviru zkrátka není žádná divočina,“ lehce se usměje Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje. A zdůrazňuje, že není důvod k panice. „Je třeba ale být obezřetný a hlavně se snažit nenakazit lidi se slabší imunitou, tedy třeba dlouhodobě nemocné, nebo seniory,“ vzkazuje Okleštěk.
V souvislosti s dalšími případy se zatím podle jeho slov neplánují žádné úpravy nařízení. „I nadále platí, že doporučujeme používat roušky v sociálních a zdravotnických zařízeních. Nic jimi nepokazíme, a když si uvědomíme, jak můžeme tímto krokem prospět, tak to vyvažuje možné nepohodlí,“ domnívá se krajský hejtman. „Na září chystáme schůzku s řediteli nemocnic kvůli přípravě na podzim. Nejhorší je, když by něco přišlo narychlo. A snad ještě horší je smrt z vyděšení,“ dodal pro odlehčení negativity na emoce ve společnosti Ladislav Okleštěk.
Na dotaz, zda zdravotnická zařízení i kraj mají dostatek ochranných pomůcek, odpověděl kladně. „Zařízení jsme upozorňovali, aby se předzásobila. Udělali jsme si administrativní prověrku a mají všude na jeden až dva měsíce dostatek zásob. Máme také rezervy pro kraj a stejně tak kompletní balíčky první pomoci přichystané pro místa, kde by se náhle vyskytl koronavirus,“ ubezpečil Ladislav Okleštěk.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-