Příjemnou noc, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 dálniceTak to je překvapení! Před třemi lety nechalo Ředitelství silnic a dálnic snížit nejvyšší povolenou rychlost na dálnici z Olomouce do Vyškova na pouhých sto kilometrů v hodině. Opatření, které vzbudilo emoce nejenom u samotných řidičů, ale také mezi krajskými radními, bylo zdůvodněno snahou zajistit bezpečnost na této komunikaci. Ovšem brzy už toto nařízení nebude pravdou a na rychlostní komunikaci se vrátí na některých úsecích „stotřicítka“!

Důvodem je hlavně fakt, že nedávno skončila rozsáhlá rekonstrukce rychlostní komunikace, jak vozovky, tak svodidel i vybudování nových nájezdů. „Během dvou let jsme vyměnili nebezpečná středová svodidla, opravili povrch vozovky na více než třiceti kilometrech a modernizovali mimoúrovňovou křižovatku u Vranovic-Kelčic. Jsem také rád, že se podařilo dodržet časový plán oprav,“ konstatoval Martin Smolka, ředitel krajské správy Ředitelství silnic a dálnic. „Výsledkem je kvalitní a především mnohem bezpečnější silnice, což následně umožnilo opětovné zvýšení maximální rychlosti. Byli jsme si vědomi, že tento poslední krok ke spokojenosti řidičům chybí,“ dodal šéf krajské správy ŘSD.

„Maximální rychlost bude zvýšena na stodeset kilometrů v hodině v úsecích od letiště ve Vyškově přes Brodek u Prostějova, Prostějov a až do Olomouce. Ovšem s lokálním omezením na devadesát kilometrů za hodinu v místě křižovatek bez připojovacích pruhů,“ vysvětluje na webových stránkách Ministerstva dopravy ČR jeho mluvčí Tomáš Neřold. Řidiči se ovšem skutečně dočkají také návratu stotřicítky, s čímž dlouhodobě nesouhlasí prostějovští dopravní policisté. „Bude mezi Brodkem u Prostějova a Prostějovem s výjimkou dvou zatáček u Žešova, kde bude maximální rychlost snížena na na již jednou uvedených stodeset kilometrů v hodině,“ přidal dále Tomáš Neřold.

Mimo jiné velmi spokojen je s opětovným zavedením povolené rychlosti na stotřicet kilometrů v hodině náměstek hejtmana Olomouckého kraje Alois Mačák, který je v rámci krajského území zodpovědný právě za dopravu. „Od prvopočátku, kdy se rychlost snížila na sto kilometrů v hodině, jsme toto opatření kritizovali! Na Ředitelství silnic a dálnic jsme vyvíjeli enormní tlak na znovunavrácení původní povolené rychlosti. Zároveň jsme tlačili na co nejrychlejší generální rekonstrukci rychlostní komunikace z Olomouce do Vyškova. To, že se povolená rychlost opět v některých úsecích zvýší, je velmi dobrá zpráva. Jednání byla velmi těžká, ale zdravý rozum nakonec zvítězil,“ svěřil se Večerníku Alois Mačák. „Řidiči z toho budou mít nepochybně radost, ale určitá rizika tu jsou,“ podotkla pak Alena Rašková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-