Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 munice2Pořádně horko až výbušno mohlo být v úterý čtyřiadvacátého září dopoledne v Kovošrotu na Joštově náměstí. Dva zaměstnanci sběrny totiž při třídění železa našli desítky kusů válečné munice! Pracovníci druhotných surovin přivolali Večerník, který okamžitě vyjel na místo nebývalého nálezu...

„Dali jsme se do třídění při-vezeného železa, převážně litiny. Najednou jsme přišli na to, že pod hromadou běžného železa se nachází bedna se zrezavělou municí. Většinou šlo o velké náboje, zřejmě dělostřelecké, a také snad části min. Když si pomyslím, jak jsme předtím s tou bednou třískali a strojově převáželi, tak mi teď z toho běhá mráz po zádech. Kdyby to bouchlo, tak nevím,“ pokrčil rameny jeden z pracovníků sběrny.

 

„V úterý čtyřiadvacátého září kolem tři čtvrtě na jedenáct dopoledne přijali prostějovští policisté oznámení o tom, že třiatřicetiletý muž nalezl na skládce v jedné ze sběrných surovin v Prostějově munici. Na místo přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o sedmačtyřicet kusů dělostřeleckých granátů různého typu a druhu. Munici, pocházející zřejmě ze druhé světové války, zajistil a převezl k odbornému zneškodnění,“ uvedla oficiální zprávu Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

Kde se ale ve sběrně tolik munice vzalo, a zda byla ještě nebezpečná, to v tuto chvíli nikdo neumí zodpovědět... „Když k nám přivezli tu bednu, byla plná železa. Nenapadlo nás, že pod ním se skrývá tolik nebezpečných věcí. Těžko říct, zda munice byla ještě činná, ale bouchnout to klidně při neodborné manipulaci mohlo. Nic podobného si nepamatuji,

i když rozhodně větší strach mám ze současné munice,“ poznamenal pro Večerník Valdemar Klich, majitel sběrny surovin na Joštově náměstí.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-