Příjemnou noc, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 elektromotorMajitel prostějovské sběrny surovin na Joštově náměstí Valdemar Klich má problém. Státní zástupce jej totiž obvinil z podílnictví na krádeži elektromotoru od lokomotivy v hodnotě tříset tisíc korun. Jeden z jeho zaměstnanců totiž loni v listopadu vykoupil sedmsetdvacetikilový motor v přerovské pobočce, za který vyplatil na první pohled pouhých sedm tisíc dvěstě korun.

 

Jelikož poškozená společnost DPOV tuší, že ze skutečných zlodějů tři sta tisíc „nevyrazí“, zkouší to u podnikatele... PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl ve čtvrtek naživo přítomen jednání u Okresního soudu v Přerově.

Státní zástupce postavil žalobu na tom, že zaměstnanci sběrny museli na základě svých zkušeností poznat, že objemný motor byl kradený. S tím Klich důrazně nesouhlasí. „Jak to mohli vědět? Podobných elektromotorů vykupujeme ročně několik, navíc tento byl poškozený. Ti, kteří ho k nám přivezli, uvedli, že jim patří. Pro nás to tedy byl prostě šrot, nic jiného,“ hájil se sebevědomě Klich, který více jak sedmset kilogramů těžký kolos převezl z Přerova do Prostějova.
Asi po třech měsících ho prodal dál. „Byl to pro mě prostě obchod jako kterýkoliv jiný. Tohle mě živí,“ upozornil podnikatel, který nepopřel, že motor skutečně vykoupil. Upozornil však, že hlavní chyba se stala na straně nečinných policistů, kteří o jeho vydání požádali až půl roku po krádeži. „Telefon na mě mají. Pokud by mi před tím zavolali, nebo se zastavili přímo u nás ve sběrně s tím, že byl ukradený takový a takový elektromotor a jestli u nás není, tak ho bez problémů vydáme. Mimochodem tak to v případech, kdy u nás někdo objeví kradenou věc, běžně děláme. Jenže půl roku se ohledně tohoto motoru nikdo neozval. Až v březnu na nás začali policisté tlačit, kde ten motor máme. Jenže to už bylo pozdě, asi v lednu jsem ho prodal. Předpokládám, že skončil někde v Číně a je z něj teď nějaký nový výrobek,“ popsal další osud Klich.
Jeho slova potvrdila i zaměstnankyně podniku. „Nikdo z policistů po nás motor dlouhé měsíce vydat nechtěl. Přitom od majitele máme jasný pokyn neházet policistům klacky pod nohy. Vždyť je sami kolikrát potřebujeme,“ sdělila šéfka přerovské sběrny Magdalena Vojtková.
Za podílnictví dosud netrestanému Klichovi a jeho dvěma zaměstnancům hrozí relativně nízké podmíněné, případně alternativní tresty. Ve hře je však poměrně vysoká třistatisícová škoda.
Rozsudek v této věci po čtvrtečním líčení nepadl. Před jeho vynesením bude soud 25. listopadu ještě vyslýchat policisty, kteří případ vyšetřovali.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-