Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 silniceCo Večerník už na konci letošních letních prázdnin předpovídal, to se nyní stává skutečností. Prostějovští radní v úterý na svém pravidelném zasedání schválili vyčlenění nezbytných finančních prostředků na rekonstrukci povrchu vozovky v ulicích E. Valenty a Sportovní. Neskutečný tankodrom tak konečně bude minulostí!

 

„V současnosti se na sídlišti Edvarda Beneše dokončuje revitalizace komunikací a parkovacích ploch v jeho jižní části a během několika dní se plynule přejde do části severní. Zvlášť se pak provede investiční akce, na kterou mnozí občané a hlavně řidiči čekali několik dlouhých let. Dojde i na rekonstrukci povrchu vozovky na silnici od křižovatky u domu služeb v Olomoucké ulici až po ulici Pod Kosířem,“ potvrdil Večerníku Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějova.

Zatímco na generální opravu vozovky bylo vyčleněno z rozpočtu města 3,2 milionu, některým radním se tato částka na opravu zhruba kilometrového úseku zdála nízká. „Nebude se jednat o komplexní rekonstrukci komunikace. V ulicích E. Valenty a Sportovní se pouze odfrézuje starý asfaltový povrch a položí se nový koberec. Navíc se opraví kanálové vpusti,“ vysvětlil Zdeněk Fišer s tím, že řidiči by se po novém povrchu měli projet ještě letos.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar