Dobré dopoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během května tohoto roku nechal prostějovský magistrát zrekonstruovat nebezpečnou křižovatku ulic Říční a Tovární ve Vrahovicích. Do té doby tam pro řidiče motorových vozidel platila přednost v jízdě zprava, což respektovalo jen velice málo z nás, v důsledku čehož docházelo k mnoha nepřehledným dopravním situacím i nehodám. Po rekonstrukci křižovatky došlo ke změně přednosti a řidiče vyjíždějící z Tovární ulice už dnes zastavuje „STOPKA“ a z Říční se stala hlavní komunikace. Tím ale dosud není vyřešeno vše, STÍN MINULOSTI nadále zůstává.


Možná se v té chvíli zapomnělo na fakt, že Říční ulici křižuje ještě jedna ulice, a to Kpt. Nálepky. Zatímco už řidiči během uplynulých měsíců přivykli novotě, že je Říční hlavní komunikací na křižovatce s ulicí Tovární, není tomu tak ale po celé její délce! „Když odbočíme z Vrahovické ulice na Říční, následuje po pár desítkách metrů křížení z ulicí Kpt. Nálepky. Mnozí řidiči jsou přesvědčeni, že jedou po hlavní, ale v tomto případě tomu tak není. Nedívají se po značkách, jezdí po paměti. Většina z nich ani nezaznamená, že by měla dát přednost vozidlům přijíždějícím zprava z ulice Kpt. Nálepky,“ upozornil Večerník jeden z obyvatel nedalekého Sídliště Svornosti.
Jak jsme zjistili, této nebezpečné situace si je magistrát vědom a blíží se už náprava. „Plánovaná změna přednosti v jízdě na křižovatce Říční a Kpt. Nálepky je řešena jako samostatná akce změny dopravního značení, nikoliv investiční. Podléhá jinému režimu schvalování včetně vyjádření dotčených orgánů státní správy. Veškeré procesy včetně zveřejnění na úřední desce už běží a změna dopravního značení bude provedena během září. Na této ulici bydlím a denně vidím, jak devět z deseti řidičů jedoucích po Říční ulici ignoruje povinnost dávat přednost zprava jedoucím vozidlům z ulice Kpt. Nálepky,“ sdělil Večerníku Jiří Rozehnal, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-