Dobré ráno, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 aplausČinoherní klub Praha, Husa na provázku z Brna a další pražské Divadlo v Dlouhé budou ozdobami již šestého ročníku divadelní přehlídky Aplaus 2013. Přední divadelní scény se představí s inscenacemi Kukura, Tichý Tarzan a Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách. Předskokanem bude prostějovské divadlo Point s dílem Testosteron. Pořadateli Aplausu jsou tradičně marketinková společnost TK PLUS a Městské divadlo v Prostějově.

Jak Večerník předznamenal, i letošní ročník divadelního festivalu APLAUS, jehož rozmach již dosahuje celorepublikových rozměrů, bude mít hvězdné obsazení. A start klání s pořadovým číslem šest je již doslova za dveřmi. „Jsme prostějovská firma, a proto nás pochopitelně těší, že můžeme být u takové akce,“ nechal se slyšet Miroslav Černošek, šéf agentury TK PLUS.

V pozici ředitelky bude poprvé přehlídku dozorovat Jana Maršálková, která nastoupila do funkce na teprve začátku srpna a na vlastní dramaturgii se nepodílela. ,,Letošní ročník jsem vlastně zdědila po své předchůdkyni Aleně Spurné, takže jsem spíše v roli pozorovatelky. Těším se, že s příštím Aplausem už budu mít mnohem více práce,“ zopakovala Maršálková. S novou šéfkou prostějovského stánku umění bude společnost TK PLUS spolupracovat také v dalších letech.,,Na nedávném pracovním setkání s vedením divadla jsme se vzájemně ujistili, že Aplaus bude pokračovat i po změně na ředitelském postu. Aplaus jsme zkrátka neodpískali,“ ujišťuje Černošek.

Mottem letošního ročníku je tvůrčí hledání. Tři inscenace letošní divadelní přehlídky odkazují k tvůrčím osobnostem a k jejich hledání. „Velké umění bývá nekonformní a mnohotvaré, umanuté a znepokojivé, často až nebezpečné svým tvůrcům, jež stravuje a ničí. Skutečné umění není nikdy nudné či povrchní a jeho tvůrci jsou nositeli totožných vlastností. Jsou to posedlí hledači zkoumající opodstatněnost naší existence, ženou se za krásou a dokonalostí,“ poznamenala bývalá ředitelka divadla Alena Spurná, která ještě stojí za výběrem inscenací letošního ročníku.

A sáhla tentokrát do repertoáru Činoherního klubu Praha, který 10. října představí inscenaci Kukura, brněnského divadla Husa na provázku, jež 15. října přijede s Tichým Tarzanem, a pražského Divadla v Dlouhé, které

25. října ve dvou hodinách sehraje celou Shakespearovu tvorbu v představení nazvaném Souborné dílo Wiliama Shakespeara ve 120 minutách. Všechna představení slibují, jak je na Aplausu zvykem, setkání s umělci zvučných jmen v pozoruhodných rolích. Kvalitu inscenací potvrzuje skutečnost, že výkony Juraje Kukury v Kukurovi a Ivany Hloužkové v Tichém Tarzanovi byly dokonce oceněny prestižními divadelními cenami Alfreda Radoka a Thálie.

Část výtěžku z Aplausu připadne stejně jako v minulých letech studentskému Divadlu Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera. „Point má v poslední době takové výsledky, že by byl hřích jeho tvorbu v rámci Aplausu neukázat,“ prohlásila Jana Maršálková s tím, že předskokanem přehlídky bude 4. října inscenace Testosteron. Představení je ověnčené řadou cen z divadelních festivalů a všude, kam s ním Point zavítá, budí mimořádnou diváckou pozornost. Jednatel TK PLUS Miroslav Černošek prohlásil: „Podporujeme projekty, které si to zaslouží.“ Divadlo Point svou činností dokazuje, že je to správná volba.

Nedílnou součástí Aplausu je divácká anketa, která umožňuje publiku vyjádřit se prostřednictvím hlasovacích lístků k úrovni zhlédnutých představení. Loňské vavříny vítězů si odvezlo Divadlo Na Jezerce a jeho Paní plukovníková s výtečnou Jiřinou Bohdalovou.

Vstupenky jsou v předprodeji v pokladně divadla. Cena pro abonenty byla stanovena na 150 Kč, běžná cena lístku je 300 korun.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar