Dobré odpoledne, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 trafikaPřed třemi týdny Večerník informoval o případu krádeže v trafice na prostějovském hlavním nádraží. Muž se snědou pletí si od prodavačky nechal vyskládat na pult tři kartony cigaret s tím, že je zakoupí. Přitom měl s sebou jedenáctiletého syna, který v okamžiku, kdy prodavačka od pultu poodstoupila, kartony cigaret sebral a utekl! Vyšetřování případu skončilo tak, jak se dalo očekávat - vzhledem k nezletilosti pachatele byl odložen! Na nový cikánský zlodějský trik Večerník upozornily samotné prodavačky. Ty se nyní musí o škodu ve výši 1 920 korun podělit. „Obdržely jsme vyrozumění od policie, že pachatel byl sice vypátrán, ale protože je nezletilý, bylo vyšetřování zastaveno a případ odložen,“ potvrdila nám s rozčíleným výrazem ve tváři jedna z prodavaček trafiky. „Kdyby to udělalo bílé dítě, jsou popotahováni rodiče, dítě bude mít průšvih ve škole a podobně. Když něco udělá cikán, nestane se mu naprosto nic! Je to nepochopitelné. Škodu, která nám vznikla, nemáme nárok po někom vymáhat. Proto jsme si ji rozdělily na tři díly a zaplatily samy. Zároveň jsme ale učinily bezpečnostní opatření v tom smyslu, že každý zákazník dostane zboží do ruky nebo na pult až ve chvíli, kdy ho zaplatí,“ dodala Večerníku trafikantka z nádraží. „Zajímavé je, že stejná dvojice, otec a syn, to tento týden zkoušela se stejným trikem znovu. Měly jsme v trafice brigádníka, který je ještě neznal. Byl však obezřetný, malý kluk neměl šanci na kartony cigaret dosáhnout. Jeho otec nakonec podotkl, že si tedy dojde pro peníze a cigarety si koupí. Od začátku tak bylo jasné, že peníze u sebe neměl a chtěl prostřednictvím svého syna zase krást...,“ uvedla v pátek prodavačka z trafiky na hlavním nádraží.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar