Dobré ráno, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
40 priorUž v polovině letošního listopadu by se měla po opravě otevřít Zlatá brána. Návštěvníci ve zmodernizovaných prostorách bývalého Prioru najdou nejen obchody, na které byli zvyklí, ale i zbrusu nové značky. První nájemníci už začali opravovat interiér Zlaté brány přímo pro na míru svým obchodům. Večerníku se jako prvnímu médiu podařilo získat jejich seznam, na němž je v současné době plných čtyřiadvacet názvů firem a společností. „Jedná se o pracovní přehled zájemců, kteří zahájili přípravné práce na otevření svých prodejen v prostějovské Zlaté bráně. Seznam v tuto chvíli není konečný, další jména do něj mohou ještě přibýt,“ sdělil nám Adolf Vlk, předseda představenstva společnosti Prior. Ze seznamu vyplývá, že lidé ve Zlaté bráně najdou obchody, na jaké byli zvyklí. Patří ně například potraviny Billa, domácí potřeby Tescoma či šperky Gatte. Z těch nových pak stojí určitě za zmínku obchod s oblečením H&M, drogerie DM či lékarna DR. MAX. Nově zde nakupující najdou i dětský koutek. Listopadové otevření Zlaté brány by mohlo napomoci oživení centra města, které je o víkendech fakticky liduprázdné. Pomoci by tomu měly modernější podmínky pro nakupování, větší plocha i rozšířená otvírací doba.
40 tabulka_copy

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar