Dobrý podvečer, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 tutyZjištění Večerníku a článek z minulého vydání o manku ve výši sedmi set tisíc korun v krasickém marketu TUTY vzbudili velký ohlas. Zástupci provozovatele prodejny v Západní ulici dodrželi svůj slib a naší redakci se k celému problému exkluzivně vyjádřili. Právní zástupce družstva Tempo Opava Petr Skýpala předal dotazy přímo předsedovi Davidu Aichmaierovi. Přestože šéfovi družstva nebyla poslední mediální zrovna po chuti, snažil se celý nepříjemný problém vysvětlit.

„Zmíněný článek vyzněl v neprospěch našeho družstva. Navozuje dojem nedostatků v systému řízení hospodaření prodejny, za který by měl nést odpovědnost její provozovatel. Tak tomu ale není a údajná tvrzení některých zaměstnankyň prodejny, aspoň tak, jak jsou citována ve vašem článku, jsou částečně zavádějící, částečně výslovně nepravdivá,“ vyjádřil svoji nespokojenost David Aichmaier, předseda družstva Tempo Opava, které provozuje krasický market TUTY. „Zejména pokud jde 

o příjem zboží na prodejně, tento je plně v kompetenci vedoucích zaměstnanců marketu, tedy těch zaměstnanců, kteří údajně systém kritizují. Vedení prodejny tvoří objednávku zboží, a zboží na prodejně také přijímá. Pokud zde příslušní zaměstnanci hovoří o chaosu, či expresivně „bordelu“, tak těmito výrazy potom hodnotí nedostatky ve své vlastní práci. Pokud jde o prodej zboží, ten probíhá přes moderní pokladní systémy zaznamenávající každou pokladní operaci. Vedoucí prodejny tak má efektivní nástroj k řízení skladby sortimentu i velikosti objednávek při znalosti prodejnosti veškerého zboží přes pokladní systém,“ dodal na vysvětlenou šéf opavského družstva Tempo.

David Aichmaier vzápětí Večerníku ochotně zodpověděl konkrétní otázky, které se v souvislosti s problémy krasického marketu nabízejí. V první řadě jsme se předsedy družstva Tempo zeptali, jaké že to finanční nesrovnalosti sužují prodejnu TUTY v Krasicích. „Prodejnu nesužují finanční nesrovnalosti. Jde o jediné, byl zde řádnou inventarizací zjištěn takzvaný schodek na svěřených hodnotách, za který nesou odpovědnost zaměstnanci prodejny v souladu s příslušnými ustanoveními zákoníku práce,“ zareagoval na první dotaz David Aichmaier. Už v minulém čísle jsme však upozornili na fakt, že družstvo Tempo Opava vede soudní spor s několika zaměstnankyněmi krasického marketu. „Ano, o náhradu škody z titulu odpovědnosti za schodek na svěřených hodnotách skutečně vedeme s našimi bývalými zaměstnanci soudní spory. Pokud chtějí tato soudní řízení někteří zaměstnanci medializovat, potom nechť tak sami učiní, my na tomto nemáme žádný zájem, a to i s ohledem na jejich osoby.

Vymáháme oprávněné nároky z výše uvedeného titulu odpovědnosti za schodek, a předpokládáme, že naše nároky budou soudem uznány. Vzhledem k veřejnosti soudního řízení se můžete jako zástupce veřejnosti nařízeného soudního jednání také osobně zúčastnit, a vytvořit si tak o uplatňovaných nárocích detailnější obraz,“ vybídl naši redakci David Aichmaier. Ten dále dodal, že soudní jednání se týká řádově deseti zaměstnanců. „Zde platí pravidlo, že za schodek na svěřených hodnotách odpovídá podle zákoníku práce společně celý kolektiv odpovědných zaměstnanců na prodejně,“ vysvětlil předseda družstva.

Večerník hodně zajímá, co může být vůbec příčinou tak vysokého manka v nepříliš velkém marketu. David Aichmaier sice nepotvrdil celkovou sumu schodku za sedm set tisíc korun, naopak přiznal pouze dvousettisícové manko.

„Nejvyšší schodek zjištěný při jedné inventarizaci přesáhl částku dvou set tisíc korun. Naše družstvo provozuje téměř sto prodejen, na kterých je stejný a stabilizovaný systém řízení i hlídání stavu zásob na prodejně. K tak vysokému schodku u nás v uplynulých letech nikde jinde než v Krasicích nedošlo. Příčin vzniku schodku na prodejně může být celá řada - typicky nedůsledně prováděná přejímka zboží, nadměrné objednávky zboží a z toho vyplývající ztráty při marném projití spotřebitelských lhůt, nedůsledné sledování běhu spotřebitelských lhůt u zboží, nesledování čerpání normy ztrát stanovené na zboží či nehlídání zboží před krádežemi zákazníků. Všechny tyto příčiny spočívají v práci personálu prodejny, zejména jejího vedení a v tomto směru dnes ještě stále nelze tyto nedostatky, mající povahu lidského faktoru, nahradit na maloobchodní prodejně potravin žádným počítačem řízeným systémem,“ objasnil Aichmaier pohled ze strany majitele provozovny.

Úplně poslední otázka Večerníku padla na budoucnost marketu TUTY v Krasicích. Podle některých lidí totiž hrozí z důvodu manka a velké finanční ztrátovosti prodejny její uzavření! To ale předseda družstva Tempo Opava razantně odmítá. „Prodejna nemá finanční potíže, a není ani žádný jiný důvod uvažovat o jejím uzavření. Obchodní místo v prostějovské části města budeme i nadále provozovat,“ vyvrátil závěrem David Aichmaier veškeré spekulace.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar