Dobré odpoledne, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 vylohaJak si poradit s dítětem, které ze vzteku, že mu prodavačka nechtěla prodat cigarety, poničí zařízení obchodu? Tak s tímto problémem se nyní potýkají strážníci městské policie. Jedenáctiletý rabiát totiž předminulý týden řádil v blízkosti hlavního nádraží v Prostějově.  

 

„Ve čtvrtek šestadvacátého září v podvečerních hodinách zasahovali strážníci v obchodě poblíž hlavního nádraží. Prodavačka tady zcela správně odmítla prodat jedenáctiletému hochovi cigarety, o které žádal. Malý zákazník ovšem pro její konání pochopení neměl a ze vzteku, že svého nedosáhne, pokusil se odtrhnout fólii přilepenou na skle výlohy. Toto se mu částečně povedlo. Veškeré dění ale viděl pracovník ochranky, který celou událost nahlásil na linku 156,“ sdělila Večerníku Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově.

Při příjezdu strážníků na místo sice vandal v prodejně už nebyl, ale jeho totožnost se podařila vypátrat. „Nezletilec po pár dnech navštívil jiné nákupní středisko, kde byl poznán. Přivolaným strážníkům se k činu doznal a ti ho předali otci. Událost byla postoupena správnímu orgánu, kde po vyčíslení způsobené škody lze po rodičích vymáhat finanční ztrátu,“ dodala Adámková.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar