Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 macakDlouhodobý tlak vedení Olomouckého kraje především na Ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic ČR i Správu železniční dopravní cesty přinesl v tomto roce realizaci řady významných investičních akcí. Na státní silniční infrastruktuře je to například dokončená rekonstrukce ještě nedávno zdevastované R46 v úseku mezi Vyškovem, Prostějovem a Olomoucí nebo zahájení realizace stavby „Červenohorského sedla-jih“ s tím, že v průběhu měsíce října 2013 bude uskutečněno výběrové řízení.

„V drážní dopravní infrastruktuře upozorním alespoň na pokračování ´Rekonstrukce druhé etapy přerovského uzlu´ za zhruba dvě miliardy korun a zahájení stavby významné investiční akce ´Rekonstrukce železniční stanice Olomouc´ za tři miliardy a jedno sto tisíc korun. Nechci raději popisovat, jaké peripetie jsme museli postupně absolvovat, abychom mohli tuto výjimečnou stavbu čtrnáctého října slavnostně zahájit. Situaci nám neulehčoval ani fakt, že za pět roků máme osmého ministra dopravy a za pár týdnů budeme mít již devátého! Touto skutečností je řečeno téměř vše, v jaké špatné kondici je velmi důležitý rezort dopravy,“ poznamenal Alois Mačák (na snímku), první náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

„Pevně věřím, že se nám také co nejdříve podaří vybojovat dostavbu strategické dálnice D1 v úseku Lipník nad Bečvou - Přerov a Říkovice - Přerov. Předpokládám, že k tomu přispělo i naše jednání s premiérem Rusnokem, které proběhlo minulé pondělí třicátého září v Olomouci,“ nastínil k nejbližším plánům Mačák, který je v rámci kraje zodpovědný za dopravu.

„Na závěr si dovolím popřát české dopravě lepší časy, její smysluplnou koncepci a kontinuitu. Bezesporu si to zaslouží nejen české firmy a zaměstnanci, ale i občané všech krajů,“ dodal první krajský náměstek.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar