Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 macakDlouhodobý tlak vedení Olomouckého kraje především na Ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic ČR i Správu železniční dopravní cesty přinesl v tomto roce realizaci řady významných investičních akcí. Na státní silniční infrastruktuře je to například dokončená rekonstrukce ještě nedávno zdevastované R46 v úseku mezi Vyškovem, Prostějovem a Olomoucí nebo zahájení realizace stavby „Červenohorského sedla-jih“ s tím, že v průběhu měsíce října 2013 bude uskutečněno výběrové řízení.

„V drážní dopravní infrastruktuře upozorním alespoň na pokračování ´Rekonstrukce druhé etapy přerovského uzlu´ za zhruba dvě miliardy korun a zahájení stavby významné investiční akce ´Rekonstrukce železniční stanice Olomouc´ za tři miliardy a jedno sto tisíc korun. Nechci raději popisovat, jaké peripetie jsme museli postupně absolvovat, abychom mohli tuto výjimečnou stavbu čtrnáctého října slavnostně zahájit. Situaci nám neulehčoval ani fakt, že za pět roků máme osmého ministra dopravy a za pár týdnů budeme mít již devátého! Touto skutečností je řečeno téměř vše, v jaké špatné kondici je velmi důležitý rezort dopravy,“ poznamenal Alois Mačák (na snímku), první náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

„Pevně věřím, že se nám také co nejdříve podaří vybojovat dostavbu strategické dálnice D1 v úseku Lipník nad Bečvou - Přerov a Říkovice - Přerov. Předpokládám, že k tomu přispělo i naše jednání s premiérem Rusnokem, které proběhlo minulé pondělí třicátého září v Olomouci,“ nastínil k nejbližším plánům Mačák, který je v rámci kraje zodpovědný za dopravu.

„Na závěr si dovolím popřát české dopravě lepší časy, její smysluplnou koncepci a kontinuitu. Bezesporu si to zaslouží nejen české firmy a zaměstnanci, ale i občané všech krajů,“ dodal první krajský náměstek.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments