Příjemnou noc, dnes je úterý 19.3.2019
svátek slaví Josef,
zítra Světlana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 macakDlouhodobý tlak vedení Olomouckého kraje především na Ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic ČR i Správu železniční dopravní cesty přinesl v tomto roce realizaci řady významných investičních akcí. Na státní silniční infrastruktuře je to například dokončená rekonstrukce ještě nedávno zdevastované R46 v úseku mezi Vyškovem, Prostějovem a Olomoucí nebo zahájení realizace stavby „Červenohorského sedla-jih“ s tím, že v průběhu měsíce října 2013 bude uskutečněno výběrové řízení.

„V drážní dopravní infrastruktuře upozorním alespoň na pokračování ´Rekonstrukce druhé etapy přerovského uzlu´ za zhruba dvě miliardy korun a zahájení stavby významné investiční akce ´Rekonstrukce železniční stanice Olomouc´ za tři miliardy a jedno sto tisíc korun. Nechci raději popisovat, jaké peripetie jsme museli postupně absolvovat, abychom mohli tuto výjimečnou stavbu čtrnáctého října slavnostně zahájit. Situaci nám neulehčoval ani fakt, že za pět roků máme osmého ministra dopravy a za pár týdnů budeme mít již devátého! Touto skutečností je řečeno téměř vše, v jaké špatné kondici je velmi důležitý rezort dopravy,“ poznamenal Alois Mačák (na snímku), první náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

„Pevně věřím, že se nám také co nejdříve podaří vybojovat dostavbu strategické dálnice D1 v úseku Lipník nad Bečvou - Přerov a Říkovice - Přerov. Předpokládám, že k tomu přispělo i naše jednání s premiérem Rusnokem, které proběhlo minulé pondělí třicátého září v Olomouci,“ nastínil k nejbližším plánům Mačák, který je v rámci kraje zodpovědný za dopravu.

„Na závěr si dovolím popřát české dopravě lepší časy, její smysluplnou koncepci a kontinuitu. Bezesporu si to zaslouží nejen české firmy a zaměstnanci, ale i občané všech krajů,“ dodal první krajský náměstek.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments