Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 diashowO tom, že expedici Leoše Šimánka se podařil čin, který doposud nemá obdoby, když na nafukovacích člunech obeplula západní pobřeží Kanady a Aljašky, již Večerník několikrát informoval. A třetí, závěrečnou etapu této zcela neobvyklé plavby, zdokumentovala nově sestavená diashow, doplněná zatím nezveřejněnými fotografiemi, která se konala ve dvojnásobné premiéře v úterý 1. října. A dá se říct, že promítání úchvatných snímků z unikátní rodinné dovolené známého cestovatele Prostějovany jako už častokrát předtím doslova nadchlo.

A tak ani nebylo divu, že bylo v obou případech diváci hlediště Městského divadla bezezbytku zaplnili.

Cestovatel a dobrodruh Leoš Šimánek opět dorazil do Prostějova s další várkou neuvěřitelných zážitků. Tentokrát na přání diváků, kterým před časem slíbil vyprávění i o závěrečné části své expedice kolem pobřeží severní Ameriky, kterou absolvoval spolu s manželkou Lenkou, synem Jakubem, malou, tehdy šestiletou dcerou Veronikou i se psem Daltonem a dvěma přáteli jako doposud jediní na světě na nafukovacích člunech.

Dechberoucí záběry panenské přírody, ledovcových skalisek, divokých zvířat a nekonečných lesů kam dosud lidská noha nevkročila, doplnil sám cestovatel Leoš Šimánek o autentické vyprávění, který užaslé diváky v průběhu promítání rozesmál i ohromil netradičními zážitky, jimiž jeho rodina v průběhu cesty čelila. Na posluchače čekal strhující popis útěku z ledového zajetí gigantických ker, setkání s hladovým medvědem grizzlym i návštěva indiánské vesnice.

„Přišli jsme, protože rádi cestujeme a máme rádi cestopisné dokumenty,“ přiznávají manželé Husaříkovi, kteří dorazili na úterní podvečerní promítání, stejně jako desítky zdejších diváků, jež zaplnili divadelní hlediště do posledního místečka.

S návštěvností jsem moc spokojen a doufám, že se diashow líbila,“ doplnil cestovatel, který se už v únoru vydá spolu s manželkou do Indického oceánu na ostrov Réunion, takže se snad vbrzku můžeme těšit na novou knihu plnou zážitků a nádherných fotografií.

A pokud jste aktuální panoramatickou diashow Leoše Šimánka propásli, nezoufejte. Fotografické publikace známého českého cestovatele, s jejichž pomocí se můžete v pohodlí svého křesla vydat na cestu na Aljašku, do Ruska nebo na Nový Zéland, jsou dostupné i ve zdejší knihovně... 

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments