Dobrý večer, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 diashowO tom, že expedici Leoše Šimánka se podařil čin, který doposud nemá obdoby, když na nafukovacích člunech obeplula západní pobřeží Kanady a Aljašky, již Večerník několikrát informoval. A třetí, závěrečnou etapu této zcela neobvyklé plavby, zdokumentovala nově sestavená diashow, doplněná zatím nezveřejněnými fotografiemi, která se konala ve dvojnásobné premiéře v úterý 1. října. A dá se říct, že promítání úchvatných snímků z unikátní rodinné dovolené známého cestovatele Prostějovany jako už častokrát předtím doslova nadchlo.

A tak ani nebylo divu, že bylo v obou případech diváci hlediště Městského divadla bezezbytku zaplnili.

Cestovatel a dobrodruh Leoš Šimánek opět dorazil do Prostějova s další várkou neuvěřitelných zážitků. Tentokrát na přání diváků, kterým před časem slíbil vyprávění i o závěrečné části své expedice kolem pobřeží severní Ameriky, kterou absolvoval spolu s manželkou Lenkou, synem Jakubem, malou, tehdy šestiletou dcerou Veronikou i se psem Daltonem a dvěma přáteli jako doposud jediní na světě na nafukovacích člunech.

Dechberoucí záběry panenské přírody, ledovcových skalisek, divokých zvířat a nekonečných lesů kam dosud lidská noha nevkročila, doplnil sám cestovatel Leoš Šimánek o autentické vyprávění, který užaslé diváky v průběhu promítání rozesmál i ohromil netradičními zážitky, jimiž jeho rodina v průběhu cesty čelila. Na posluchače čekal strhující popis útěku z ledového zajetí gigantických ker, setkání s hladovým medvědem grizzlym i návštěva indiánské vesnice.

„Přišli jsme, protože rádi cestujeme a máme rádi cestopisné dokumenty,“ přiznávají manželé Husaříkovi, kteří dorazili na úterní podvečerní promítání, stejně jako desítky zdejších diváků, jež zaplnili divadelní hlediště do posledního místečka.

S návštěvností jsem moc spokojen a doufám, že se diashow líbila,“ doplnil cestovatel, který se už v únoru vydá spolu s manželkou do Indického oceánu na ostrov Réunion, takže se snad vbrzku můžeme těšit na novou knihu plnou zážitků a nádherných fotografií.

A pokud jste aktuální panoramatickou diashow Leoše Šimánka propásli, nezoufejte. Fotografické publikace známého českého cestovatele, s jejichž pomocí se můžete v pohodlí svého křesla vydat na cestu na Aljašku, do Ruska nebo na Nový Zéland, jsou dostupné i ve zdejší knihovně... 

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments