Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 diashowO tom, že expedici Leoše Šimánka se podařil čin, který doposud nemá obdoby, když na nafukovacích člunech obeplula západní pobřeží Kanady a Aljašky, již Večerník několikrát informoval. A třetí, závěrečnou etapu této zcela neobvyklé plavby, zdokumentovala nově sestavená diashow, doplněná zatím nezveřejněnými fotografiemi, která se konala ve dvojnásobné premiéře v úterý 1. října. A dá se říct, že promítání úchvatných snímků z unikátní rodinné dovolené známého cestovatele Prostějovany jako už častokrát předtím doslova nadchlo.

A tak ani nebylo divu, že bylo v obou případech diváci hlediště Městského divadla bezezbytku zaplnili.

Cestovatel a dobrodruh Leoš Šimánek opět dorazil do Prostějova s další várkou neuvěřitelných zážitků. Tentokrát na přání diváků, kterým před časem slíbil vyprávění i o závěrečné části své expedice kolem pobřeží severní Ameriky, kterou absolvoval spolu s manželkou Lenkou, synem Jakubem, malou, tehdy šestiletou dcerou Veronikou i se psem Daltonem a dvěma přáteli jako doposud jediní na světě na nafukovacích člunech.

Dechberoucí záběry panenské přírody, ledovcových skalisek, divokých zvířat a nekonečných lesů kam dosud lidská noha nevkročila, doplnil sám cestovatel Leoš Šimánek o autentické vyprávění, který užaslé diváky v průběhu promítání rozesmál i ohromil netradičními zážitky, jimiž jeho rodina v průběhu cesty čelila. Na posluchače čekal strhující popis útěku z ledového zajetí gigantických ker, setkání s hladovým medvědem grizzlym i návštěva indiánské vesnice.

„Přišli jsme, protože rádi cestujeme a máme rádi cestopisné dokumenty,“ přiznávají manželé Husaříkovi, kteří dorazili na úterní podvečerní promítání, stejně jako desítky zdejších diváků, jež zaplnili divadelní hlediště do posledního místečka.

S návštěvností jsem moc spokojen a doufám, že se diashow líbila,“ doplnil cestovatel, který se už v únoru vydá spolu s manželkou do Indického oceánu na ostrov Réunion, takže se snad vbrzku můžeme těšit na novou knihu plnou zážitků a nádherných fotografií.

A pokud jste aktuální panoramatickou diashow Leoše Šimánka propásli, nezoufejte. Fotografické publikace známého českého cestovatele, s jejichž pomocí se můžete v pohodlí svého křesla vydat na cestu na Aljašku, do Ruska nebo na Nový Zéland, jsou dostupné i ve zdejší knihovně... 

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments