Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 nůžŽijeme na Marsu, nebo kde? V pondělí odpoledne došlo v Mateřské škole na Husově náměstí k nebezpečnému incidentu. Muž snědé pleti tady okradl jednu z učitelek o peněženku, a když byl přistižen, vyhrožoval jí a ještě dalšímu zaměstnanci školky nožem! Přestože se poškození dali do pronásledování zloděje a u večerky ve Vrahovické ulici ho dostihli, policie tvrdí, že pachatel je neznámý! A to i když od personálu školky mají jeho adresu…

Podle informací Večerníku došlo k události v pondělí okolo druhé hodiny odpoledne. Přestože školka je proti cizím návštěvám řádně zabezpečena, zhruba třicetiletý Rom si cestu dovnitř našel. Věděl kudy, protože sám má v mateřince své dítě. V nestřeženém okamžiku však jedné z učitelek ukradl odloženou peněženku. „Mohu potvrdit, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterého se dopustil zatím neznámý pachatel tím, že v pondělí 7. října 2013 krátce po druhé hodině odpoledne v jedné z prostějovských mateřských škol ukradl peněženku. Vzhledem k tomu, že v ní byly nejen peníze, ale také osobní doklady ale i platební karty, věc prověřujeme pro výše uvedený přečin,“ uvedla k případu Marta Vlachová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. Dodala jen, že škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun. Nic víc. Jenomže o dalším průběhu události už policie mlčí. Jak ovšem vyšlo najevo, okradená učitelka společně s dalším zaměstnancem se dali do pronásledování zloděje a zadrželi ho u večerky ve Vrahovické ulici. Muž na ně vytáhl nůž a začal je ohrožovat na životě. Přestože jim nakonec utekl, odvážná dvojice předala policii popis muže i přesnou adresu jeho bydliště. Právě proto překvapuje sdělení policie, že pachatele zjištěného nemá! „Trestní řízení je vedeno jako řízení proti neznámému pachateli. Všechny získané informace a poznatky prověřujeme. Pachatel zatím skutečně nebyl dopaden,“ zopakovala mluvčí krajské policie Marta Vlachová.

 

Tak jenom lze doufat, že si policisté pro pachatele brzy dojdou do jeho místa bydliště a zatknou ho. Večerník ve čtvrtek požádal také o vyjádření ředitelku Mateřské školy na Husově náměstí, ale nepochodil. „Nezlobte se, už kolem toho bylo dost humbuku a nechci již dalšími informacemi celou záležitost rozviřovat,“ omluvila se Marcela Malíšková.

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments