Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 nůžŽijeme na Marsu, nebo kde? V pondělí odpoledne došlo v Mateřské škole na Husově náměstí k nebezpečnému incidentu. Muž snědé pleti tady okradl jednu z učitelek o peněženku, a když byl přistižen, vyhrožoval jí a ještě dalšímu zaměstnanci školky nožem! Přestože se poškození dali do pronásledování zloděje a u večerky ve Vrahovické ulici ho dostihli, policie tvrdí, že pachatel je neznámý! A to i když od personálu školky mají jeho adresu…

Podle informací Večerníku došlo k události v pondělí okolo druhé hodiny odpoledne. Přestože školka je proti cizím návštěvám řádně zabezpečena, zhruba třicetiletý Rom si cestu dovnitř našel. Věděl kudy, protože sám má v mateřince své dítě. V nestřeženém okamžiku však jedné z učitelek ukradl odloženou peněženku. „Mohu potvrdit, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterého se dopustil zatím neznámý pachatel tím, že v pondělí 7. října 2013 krátce po druhé hodině odpoledne v jedné z prostějovských mateřských škol ukradl peněženku. Vzhledem k tomu, že v ní byly nejen peníze, ale také osobní doklady ale i platební karty, věc prověřujeme pro výše uvedený přečin,“ uvedla k případu Marta Vlachová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. Dodala jen, že škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun. Nic víc. Jenomže o dalším průběhu události už policie mlčí. Jak ovšem vyšlo najevo, okradená učitelka společně s dalším zaměstnancem se dali do pronásledování zloděje a zadrželi ho u večerky ve Vrahovické ulici. Muž na ně vytáhl nůž a začal je ohrožovat na životě. Přestože jim nakonec utekl, odvážná dvojice předala policii popis muže i přesnou adresu jeho bydliště. Právě proto překvapuje sdělení policie, že pachatele zjištěného nemá! „Trestní řízení je vedeno jako řízení proti neznámému pachateli. Všechny získané informace a poznatky prověřujeme. Pachatel zatím skutečně nebyl dopaden,“ zopakovala mluvčí krajské policie Marta Vlachová.

 

Tak jenom lze doufat, že si policisté pro pachatele brzy dojdou do jeho místa bydliště a zatknou ho. Večerník ve čtvrtek požádal také o vyjádření ředitelku Mateřské školy na Husově náměstí, ale nepochodil. „Nezlobte se, už kolem toho bylo dost humbuku a nechci již dalšími informacemi celou záležitost rozviřovat,“ omluvila se Marcela Malíšková.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments