Dobrý večer, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 nůžŽijeme na Marsu, nebo kde? V pondělí odpoledne došlo v Mateřské škole na Husově náměstí k nebezpečnému incidentu. Muž snědé pleti tady okradl jednu z učitelek o peněženku, a když byl přistižen, vyhrožoval jí a ještě dalšímu zaměstnanci školky nožem! Přestože se poškození dali do pronásledování zloděje a u večerky ve Vrahovické ulici ho dostihli, policie tvrdí, že pachatel je neznámý! A to i když od personálu školky mají jeho adresu…

Podle informací Večerníku došlo k události v pondělí okolo druhé hodiny odpoledne. Přestože školka je proti cizím návštěvám řádně zabezpečena, zhruba třicetiletý Rom si cestu dovnitř našel. Věděl kudy, protože sám má v mateřince své dítě. V nestřeženém okamžiku však jedné z učitelek ukradl odloženou peněženku. „Mohu potvrdit, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterého se dopustil zatím neznámý pachatel tím, že v pondělí 7. října 2013 krátce po druhé hodině odpoledne v jedné z prostějovských mateřských škol ukradl peněženku. Vzhledem k tomu, že v ní byly nejen peníze, ale také osobní doklady ale i platební karty, věc prověřujeme pro výše uvedený přečin,“ uvedla k případu Marta Vlachová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. Dodala jen, že škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun. Nic víc. Jenomže o dalším průběhu události už policie mlčí. Jak ovšem vyšlo najevo, okradená učitelka společně s dalším zaměstnancem se dali do pronásledování zloděje a zadrželi ho u večerky ve Vrahovické ulici. Muž na ně vytáhl nůž a začal je ohrožovat na životě. Přestože jim nakonec utekl, odvážná dvojice předala policii popis muže i přesnou adresu jeho bydliště. Právě proto překvapuje sdělení policie, že pachatele zjištěného nemá! „Trestní řízení je vedeno jako řízení proti neznámému pachateli. Všechny získané informace a poznatky prověřujeme. Pachatel zatím skutečně nebyl dopaden,“ zopakovala mluvčí krajské policie Marta Vlachová.

 

Tak jenom lze doufat, že si policisté pro pachatele brzy dojdou do jeho místa bydliště a zatknou ho. Večerník ve čtvrtek požádal také o vyjádření ředitelku Mateřské školy na Husově náměstí, ale nepochodil. „Nezlobte se, už kolem toho bylo dost humbuku a nechci již dalšími informacemi celou záležitost rozviřovat,“ omluvila se Marcela Malíšková.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments