Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 vystavaPřed necelým týdnem oslavila své dvaadvacáté narozeniny. Navzdory svému mládí je módní designérka a malířka Romana Hadová už nyní nepřehlédnutelnou uměleckou osobností Prostějovska. Naposledy to dokázala výstavou svých portrétů, která byla ve čtvrtek uplynulého týdne slavnostně zahájena v kavárně prostějovského Národního domu.

Romana Hadová nedávno vystavovala v Galerii umění v prostorách bašty prostějovských hradeb. Její díla byla k vidění také v galerii N7 v prostějovské Netušilově ulici. Ve čtvrtek „dobyla“

i prostějovskou secesní perlu. „Za dvacet let, co dělám výstavy v Národním domě tudy prošla řada mladých výtvarníků, kteří se už stali trvalou součástí naší umělecké scény. Věřím, že k nim určitě bude patřit i Romana Hadová,“ prohlásil na úvod vernisáže Miroslav Švancara, kurátor výstavy.

Absolventka prostějovského Art-Econu začala loni studovat na pedagogické fakultě Univerzity Palackého. Některé z jejích vystavených maleb jsou součástí připravované bakalářské práce. „Při tvorbě portrétů jsem se snažila nalézt veškeré prostředky, které by mi pomohly k dokonalému vyjádření osobnosti a charakteru portrétovaného. Patřily k nim například mimika, gesta a především barva, která podle mého názoru dokáže nejlépe vystihnout duši člověka. Mým cílem je zachytit něco, co není na člověku na první pohled patrné, ale tvoří základ jeho osobnosti,“ vyjádřila se sympatická malířka, která na svých obrazech velmi zdařile ztvárnila například Jiřího Wolkera, maluje však i své součastníky. V její tvorbě zaujme například portrét zakladatelky divadelního spolku Historia Evy Suchánkové či její oblíbené učitelky z Art Econu Venduly Johnové.

Při čtvrteční vernisáži se mladá výtvarnice předvedla i ve druhé disciplíně svého „uměleckého dvojboje.“ Letošní vítězka celostátní soutěže vysokých pedagogických škol v sólovém zpěvu za doprovodu klavíru zazpívala skladby Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. „Hudba pro mě začíná být stejně důležitá jako výtvarná tvorba,“ poznamenala v této souvislosti všestranně talentovaná Romana Hadová, která kromě studia pracuje jako módní designérka a vizážistka a také vyučuje sólovy zpěv na ZUŠ Campanella v Olomouci.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments