Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 vystavaPřed necelým týdnem oslavila své dvaadvacáté narozeniny. Navzdory svému mládí je módní designérka a malířka Romana Hadová už nyní nepřehlédnutelnou uměleckou osobností Prostějovska. Naposledy to dokázala výstavou svých portrétů, která byla ve čtvrtek uplynulého týdne slavnostně zahájena v kavárně prostějovského Národního domu.

Romana Hadová nedávno vystavovala v Galerii umění v prostorách bašty prostějovských hradeb. Její díla byla k vidění také v galerii N7 v prostějovské Netušilově ulici. Ve čtvrtek „dobyla“

i prostějovskou secesní perlu. „Za dvacet let, co dělám výstavy v Národním domě tudy prošla řada mladých výtvarníků, kteří se už stali trvalou součástí naší umělecké scény. Věřím, že k nim určitě bude patřit i Romana Hadová,“ prohlásil na úvod vernisáže Miroslav Švancara, kurátor výstavy.

Absolventka prostějovského Art-Econu začala loni studovat na pedagogické fakultě Univerzity Palackého. Některé z jejích vystavených maleb jsou součástí připravované bakalářské práce. „Při tvorbě portrétů jsem se snažila nalézt veškeré prostředky, které by mi pomohly k dokonalému vyjádření osobnosti a charakteru portrétovaného. Patřily k nim například mimika, gesta a především barva, která podle mého názoru dokáže nejlépe vystihnout duši člověka. Mým cílem je zachytit něco, co není na člověku na první pohled patrné, ale tvoří základ jeho osobnosti,“ vyjádřila se sympatická malířka, která na svých obrazech velmi zdařile ztvárnila například Jiřího Wolkera, maluje však i své součastníky. V její tvorbě zaujme například portrét zakladatelky divadelního spolku Historia Evy Suchánkové či její oblíbené učitelky z Art Econu Venduly Johnové.

Při čtvrteční vernisáži se mladá výtvarnice předvedla i ve druhé disciplíně svého „uměleckého dvojboje.“ Letošní vítězka celostátní soutěže vysokých pedagogických škol v sólovém zpěvu za doprovodu klavíru zazpívala skladby Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. „Hudba pro mě začíná být stejně důležitá jako výtvarná tvorba,“ poznamenala v této souvislosti všestranně talentovaná Romana Hadová, která kromě studia pracuje jako módní designérka a vizážistka a také vyučuje sólovy zpěv na ZUŠ Campanella v Olomouci.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments