Dobrý večer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 titulka copyDalší dlouhodobě pohřešovaný Prostějovan a další obrovská záhada! Bývalý policista a hasič Jaroslav Charvát zmizel beze stopy již 16. června 1994, tedy před téměř dvaceti roky! Patří tak k jednomu z nejdéle hledaných mužů v regionu. Přestože druhá manželka ho po čtyřech letech nechala prohlásit za mrtvého, prostějovská policie po něm doposud pátrá. Sestra s bratrem, pohřešovaného bývalého strážce zákona, jsou ale přesvědčeni, že Jaroslav Charvát se stal obětí násilného činu.


„Zakopala ho na zahradě,“ svěřili Večerníku své letité tajemství nešťastní sourozenci.

Už devatenáct a půl roku policie bezvýsledně pátrá po Jaroslavu Charvátovi z Prostějova. Bývalý dlouholetý příslušník Sboru národní bezpečnosti vyměnil jednu uniformu za druhou, když v roce 1990 přešel k hasičům. O čtyři roky později ale beze stopy zmizel. Jeho sestra je přesvědčena, že se stal obětí násilného činu!
„Co si pamatuji, tak Jaroslav odešel ráno do práce a domů už nepřišel. Bylo to někdy v létě roku 1994. Dodnes jsem přesvědčena, že v jeho zmizení má prsty jeho druhá manželka. Víte, Jarda nebyl žádný svatoušek, opustil první manželku a tři malé děti, doslova jim zničil život. Toto jsem mu vždy zazlívala a často jsme se kvůli tomu hádali. Pak si vzal druhou ženu, která byla podstatně mladší, a bydleli spolu v Mozartově ulici. Neustále se hádali, kvůli jejímu synovi, o majetek, a bůhví čemu ještě. Kdyby ta paní měla čisté svědomí, tak se nám podívá do očí, ale dodnes se naší rodině vyhýbá,“ svěřila se Večerníku sestra pohřešovaného Jaroslava Charváta, J. C. z Prostějova. Samozřejmě jsme se jí zeptali, z čeho ještě pramení podezření, že druhá manželka pohřešovaného bývalého policisty a hasiče má na svědomí jeho zmizení. „Můj druhý bratr Petr chodil Jardovi a jeho druhé ženě pomáhat na zahradu do Čechovic. Byl tam i pár dní poté, co Jaroslav zmizel. Když se blížil do rohu zahrady, kde byla velká hromada písku a hlíny, Jardova druhá žena vykulila oči, zastoupila mu cestu a důrazně řekla, ať k té hromadě vůbec nechodí! Petra hned napadlo, že ta ženská něco tají. Dodnes si myslíme, že Jaroslav je zakopán právě na té zahradě v Čechovicích,“ odpověděla sestra Jaroslava Charváta. „Co mi tenkrát vyprávěli jeho kolegové z hasičského sboru, jeho žena za ním chodila do práce, i několikrát denně. Když ale Jarda zmizel, tak se tam už čtyři dny neukázala. Lidi z baráku, kde s ní bratr bydlel, pak měli na policii vypovídat, že z jejich bytu se stále ozývaly hádky a křik, žili spolu takovým tím italským způsobem rodinného života,“ dodala J. C. z Prostějova.
Jak probíhalo vyšetřování policie a co nám k případu řekl Petr Charvát, bratr zmizelého Jaroslava? Večerník navíc usiluje o výpověď druhé manželky pohřešovaného Prostějovana, která čelí závažnému podezření ze strany rodiny Jaroslava Charváta.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments