Dobrý večer, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 titulka copyDalší dlouhodobě pohřešovaný Prostějovan a další obrovská záhada! Bývalý policista a hasič Jaroslav Charvát zmizel beze stopy již 16. června 1994, tedy před téměř dvaceti roky! Patří tak k jednomu z nejdéle hledaných mužů v regionu. Přestože druhá manželka ho po čtyřech letech nechala prohlásit za mrtvého, prostějovská policie po něm doposud pátrá. Sestra s bratrem, pohřešovaného bývalého strážce zákona, jsou ale přesvědčeni, že Jaroslav Charvát se stal obětí násilného činu.


„Zakopala ho na zahradě,“ svěřili Večerníku své letité tajemství nešťastní sourozenci.

Už devatenáct a půl roku policie bezvýsledně pátrá po Jaroslavu Charvátovi z Prostějova. Bývalý dlouholetý příslušník Sboru národní bezpečnosti vyměnil jednu uniformu za druhou, když v roce 1990 přešel k hasičům. O čtyři roky později ale beze stopy zmizel. Jeho sestra je přesvědčena, že se stal obětí násilného činu!
„Co si pamatuji, tak Jaroslav odešel ráno do práce a domů už nepřišel. Bylo to někdy v létě roku 1994. Dodnes jsem přesvědčena, že v jeho zmizení má prsty jeho druhá manželka. Víte, Jarda nebyl žádný svatoušek, opustil první manželku a tři malé děti, doslova jim zničil život. Toto jsem mu vždy zazlívala a často jsme se kvůli tomu hádali. Pak si vzal druhou ženu, která byla podstatně mladší, a bydleli spolu v Mozartově ulici. Neustále se hádali, kvůli jejímu synovi, o majetek, a bůhví čemu ještě. Kdyby ta paní měla čisté svědomí, tak se nám podívá do očí, ale dodnes se naší rodině vyhýbá,“ svěřila se Večerníku sestra pohřešovaného Jaroslava Charváta, J. C. z Prostějova. Samozřejmě jsme se jí zeptali, z čeho ještě pramení podezření, že druhá manželka pohřešovaného bývalého policisty a hasiče má na svědomí jeho zmizení. „Můj druhý bratr Petr chodil Jardovi a jeho druhé ženě pomáhat na zahradu do Čechovic. Byl tam i pár dní poté, co Jaroslav zmizel. Když se blížil do rohu zahrady, kde byla velká hromada písku a hlíny, Jardova druhá žena vykulila oči, zastoupila mu cestu a důrazně řekla, ať k té hromadě vůbec nechodí! Petra hned napadlo, že ta ženská něco tají. Dodnes si myslíme, že Jaroslav je zakopán právě na té zahradě v Čechovicích,“ odpověděla sestra Jaroslava Charváta. „Co mi tenkrát vyprávěli jeho kolegové z hasičského sboru, jeho žena za ním chodila do práce, i několikrát denně. Když ale Jarda zmizel, tak se tam už čtyři dny neukázala. Lidi z baráku, kde s ní bratr bydlel, pak měli na policii vypovídat, že z jejich bytu se stále ozývaly hádky a křik, žili spolu takovým tím italským způsobem rodinného života,“ dodala J. C. z Prostějova.
Jak probíhalo vyšetřování policie a co nám k případu řekl Petr Charvát, bratr zmizelého Jaroslava? Večerník navíc usiluje o výpověď druhé manželky pohřešovaného Prostějovana, která čelí závažnému podezření ze strany rodiny Jaroslava Charváta.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments