Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 sandraJak Večerník před časem již informoval, v marketu TUTY (bývalá Sandra) v Západní ulici v Krasicích, se to dějí divy! Provozovatel, kterým je družstvo Tempo Opava, při inventuře zjistil více než půlmilionové manko, ze kterého dodnes viní personál. Zmíněnou částku tak požaduje uhradit právě po jednotlivých zaměstnancích, a to už i soudní cestou. Největší díl, zhruba stoosmdesát tisíc korun má zaplatit bývalá vedoucí provozovny Hana Drmolová. Ta se však u soudu úspěšně brání.


V pátek bylo před zmíněným marketem živo, na chod provozovny se přišli na vlastní oči podívat pracovníci justice včetně soudce!

Hana Drmolová: „Věřím, že mě soud zprostí viny za manko!“
Velká kauza se rozprostírá naším městem... Hanu Drmolovou zprostil Okresní soud v Prostějově viny na manku, když zároveň poukázal na obrovské organizační nedostatky ze strany provozovatele. Ten se však odvolal a krajský soud vrátil celou věc zpět prostějovské justici k došetření. A zástupci okresního soudu se do celé věci pořádně obuli!
„Pan soudce Řezáč je jedinečná kapacita a vím, že celý proces se snaží vnímat spravedlivě. Při vedení prodejny jsem možná udělala několik chyb, ale rozhodně nenesu vinu na způsobeném manku, stejně jako žádná jiná prodavačka. V žádném případě jsme nezpronevěřili ani korunu, jde o naprosté porušení veškerých pravidel při organizaci inventur a vůbec registrace zboží. Snažím se to nyní u soudu prokázat a daří se mi to. První soud jsem vyhrála, ale Tempo Opava se odvolalo a krajský soud případ vrátil zpět okresnímu, aby prověřil ještě nějaké údaje. Pan soudce se rozhodl velice důkladně prověřit veškerý chod a organizaci provozovny Tuty, proto ta dnešní akce,“ svěřila se exkluzivně Večerníku Hana Drmolová, která prodejnu vedla ještě za vlastnictví Vladimíra Komínka pod názvem Sandra.
O půlmilionové manko se má podle vedení družstva Tempo Opava rozdělit a uhradit ho několik bývalých i současných zaměstnankyň. Od zmíněné bývalé vedoucí Hany Drmolové s největším podílem zhruba za 180 tisíc korun, mají nyní další desítky tisíc zaplatit dvě zástupkyně vedoucí, ale také skladnice, pokladní a dokonce i brigádnice, které v prodejně pracovaly. „Považuji to za naprostou nehoráznost. Měly jsme položky, které jsme povinně musely na prodejně mít, i když to zboží lidé vůbec nekupovali. Zboží se kazilo, celé se odepisovalo a šlo do ztrát. Jenomže tyto ztráty jsme musely zaplatit ze svého. Navíc se falšovaly inventury, které jednou proběhly bez závad, ale po roce nám přišlo vyrozumění, že bylo tou samou inventurou zjištěno manko. Když přijeli z Opavy a napsali do protokolu, že na prodejně je třeba dvacet kilo vepřového masa, nikde jsme neměli záruku, že po cestě z Prostějova do Opavy titíž kontroloři deset kilo z protokolu neumažou s tím, že na prodejně chybělo. A obávám se, že se tak i dělo,“ pokrčila rameny Hana Drmolová.
Žena, která dnes vede jednu z prodejen masa v centru města, je však do budoucna optimistkou.
„Jsem přesvědčena, že to všechno dobře dopadne. Nechci ubližovat Tempu, ale někdo už konečně musí říct, že takhle to dál nejde a že takto se v normální prodejně nehospodaří. Od doby, co jsem odešla, a to je už skoro pět let, se v krasickém marketu vystřídalo několik vedoucích, desítky zaměstnanců a všichni s hrůzou v očích utekli...,“ přidala rozhořčená Drmolová.
Už v létě letošního roku, kdy Večerník na problém upozornil, se předseda družstva Tempo Opava vyjádřil v tom smyslu, že trvá na vině vedoucí prodejny Tuty, stejně jako na zanedbání povinností dalších zaměstnankyň, které prý market řídily ledabyle a objednávaly zboží bez rozmyslu.
V pátek se Večerník pokusil požádat o stanovisko zástupce družstva Tempo přímo před marketem Tuty v Krasicích. Bylo nám však sděleno, že provozovatel se k celé záležitosti vyjádří až po skončení soudního procesu.
O dalším průběhu celé kauzy bude Večerník samozřejmě informovat.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments