Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 sandraJak Večerník před časem již informoval, v marketu TUTY (bývalá Sandra) v Západní ulici v Krasicích, se to dějí divy! Provozovatel, kterým je družstvo Tempo Opava, při inventuře zjistil více než půlmilionové manko, ze kterého dodnes viní personál. Zmíněnou částku tak požaduje uhradit právě po jednotlivých zaměstnancích, a to už i soudní cestou. Největší díl, zhruba stoosmdesát tisíc korun má zaplatit bývalá vedoucí provozovny Hana Drmolová. Ta se však u soudu úspěšně brání.


V pátek bylo před zmíněným marketem živo, na chod provozovny se přišli na vlastní oči podívat pracovníci justice včetně soudce!

Hana Drmolová: „Věřím, že mě soud zprostí viny za manko!“
Velká kauza se rozprostírá naším městem... Hanu Drmolovou zprostil Okresní soud v Prostějově viny na manku, když zároveň poukázal na obrovské organizační nedostatky ze strany provozovatele. Ten se však odvolal a krajský soud vrátil celou věc zpět prostějovské justici k došetření. A zástupci okresního soudu se do celé věci pořádně obuli!
„Pan soudce Řezáč je jedinečná kapacita a vím, že celý proces se snaží vnímat spravedlivě. Při vedení prodejny jsem možná udělala několik chyb, ale rozhodně nenesu vinu na způsobeném manku, stejně jako žádná jiná prodavačka. V žádném případě jsme nezpronevěřili ani korunu, jde o naprosté porušení veškerých pravidel při organizaci inventur a vůbec registrace zboží. Snažím se to nyní u soudu prokázat a daří se mi to. První soud jsem vyhrála, ale Tempo Opava se odvolalo a krajský soud případ vrátil zpět okresnímu, aby prověřil ještě nějaké údaje. Pan soudce se rozhodl velice důkladně prověřit veškerý chod a organizaci provozovny Tuty, proto ta dnešní akce,“ svěřila se exkluzivně Večerníku Hana Drmolová, která prodejnu vedla ještě za vlastnictví Vladimíra Komínka pod názvem Sandra.
O půlmilionové manko se má podle vedení družstva Tempo Opava rozdělit a uhradit ho několik bývalých i současných zaměstnankyň. Od zmíněné bývalé vedoucí Hany Drmolové s největším podílem zhruba za 180 tisíc korun, mají nyní další desítky tisíc zaplatit dvě zástupkyně vedoucí, ale také skladnice, pokladní a dokonce i brigádnice, které v prodejně pracovaly. „Považuji to za naprostou nehoráznost. Měly jsme položky, které jsme povinně musely na prodejně mít, i když to zboží lidé vůbec nekupovali. Zboží se kazilo, celé se odepisovalo a šlo do ztrát. Jenomže tyto ztráty jsme musely zaplatit ze svého. Navíc se falšovaly inventury, které jednou proběhly bez závad, ale po roce nám přišlo vyrozumění, že bylo tou samou inventurou zjištěno manko. Když přijeli z Opavy a napsali do protokolu, že na prodejně je třeba dvacet kilo vepřového masa, nikde jsme neměli záruku, že po cestě z Prostějova do Opavy titíž kontroloři deset kilo z protokolu neumažou s tím, že na prodejně chybělo. A obávám se, že se tak i dělo,“ pokrčila rameny Hana Drmolová.
Žena, která dnes vede jednu z prodejen masa v centru města, je však do budoucna optimistkou.
„Jsem přesvědčena, že to všechno dobře dopadne. Nechci ubližovat Tempu, ale někdo už konečně musí říct, že takhle to dál nejde a že takto se v normální prodejně nehospodaří. Od doby, co jsem odešla, a to je už skoro pět let, se v krasickém marketu vystřídalo několik vedoucích, desítky zaměstnanců a všichni s hrůzou v očích utekli...,“ přidala rozhořčená Drmolová.
Už v létě letošního roku, kdy Večerník na problém upozornil, se předseda družstva Tempo Opava vyjádřil v tom smyslu, že trvá na vině vedoucí prodejny Tuty, stejně jako na zanedbání povinností dalších zaměstnankyň, které prý market řídily ledabyle a objednávaly zboží bez rozmyslu.
V pátek se Večerník pokusil požádat o stanovisko zástupce družstva Tempo přímo před marketem Tuty v Krasicích. Bylo nám však sděleno, že provozovatel se k celé záležitosti vyjádří až po skončení soudního procesu.
O dalším průběhu celé kauzy bude Večerník samozřejmě informovat.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments