Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 sandraJak Večerník před časem již informoval, v marketu TUTY (bývalá Sandra) v Západní ulici v Krasicích, se to dějí divy! Provozovatel, kterým je družstvo Tempo Opava, při inventuře zjistil více než půlmilionové manko, ze kterého dodnes viní personál. Zmíněnou částku tak požaduje uhradit právě po jednotlivých zaměstnancích, a to už i soudní cestou. Největší díl, zhruba stoosmdesát tisíc korun má zaplatit bývalá vedoucí provozovny Hana Drmolová. Ta se však u soudu úspěšně brání.


V pátek bylo před zmíněným marketem živo, na chod provozovny se přišli na vlastní oči podívat pracovníci justice včetně soudce!

Hana Drmolová: „Věřím, že mě soud zprostí viny za manko!“
Velká kauza se rozprostírá naším městem... Hanu Drmolovou zprostil Okresní soud v Prostějově viny na manku, když zároveň poukázal na obrovské organizační nedostatky ze strany provozovatele. Ten se však odvolal a krajský soud vrátil celou věc zpět prostějovské justici k došetření. A zástupci okresního soudu se do celé věci pořádně obuli!
„Pan soudce Řezáč je jedinečná kapacita a vím, že celý proces se snaží vnímat spravedlivě. Při vedení prodejny jsem možná udělala několik chyb, ale rozhodně nenesu vinu na způsobeném manku, stejně jako žádná jiná prodavačka. V žádném případě jsme nezpronevěřili ani korunu, jde o naprosté porušení veškerých pravidel při organizaci inventur a vůbec registrace zboží. Snažím se to nyní u soudu prokázat a daří se mi to. První soud jsem vyhrála, ale Tempo Opava se odvolalo a krajský soud případ vrátil zpět okresnímu, aby prověřil ještě nějaké údaje. Pan soudce se rozhodl velice důkladně prověřit veškerý chod a organizaci provozovny Tuty, proto ta dnešní akce,“ svěřila se exkluzivně Večerníku Hana Drmolová, která prodejnu vedla ještě za vlastnictví Vladimíra Komínka pod názvem Sandra.
O půlmilionové manko se má podle vedení družstva Tempo Opava rozdělit a uhradit ho několik bývalých i současných zaměstnankyň. Od zmíněné bývalé vedoucí Hany Drmolové s největším podílem zhruba za 180 tisíc korun, mají nyní další desítky tisíc zaplatit dvě zástupkyně vedoucí, ale také skladnice, pokladní a dokonce i brigádnice, které v prodejně pracovaly. „Považuji to za naprostou nehoráznost. Měly jsme položky, které jsme povinně musely na prodejně mít, i když to zboží lidé vůbec nekupovali. Zboží se kazilo, celé se odepisovalo a šlo do ztrát. Jenomže tyto ztráty jsme musely zaplatit ze svého. Navíc se falšovaly inventury, které jednou proběhly bez závad, ale po roce nám přišlo vyrozumění, že bylo tou samou inventurou zjištěno manko. Když přijeli z Opavy a napsali do protokolu, že na prodejně je třeba dvacet kilo vepřového masa, nikde jsme neměli záruku, že po cestě z Prostějova do Opavy titíž kontroloři deset kilo z protokolu neumažou s tím, že na prodejně chybělo. A obávám se, že se tak i dělo,“ pokrčila rameny Hana Drmolová.
Žena, která dnes vede jednu z prodejen masa v centru města, je však do budoucna optimistkou.
„Jsem přesvědčena, že to všechno dobře dopadne. Nechci ubližovat Tempu, ale někdo už konečně musí říct, že takhle to dál nejde a že takto se v normální prodejně nehospodaří. Od doby, co jsem odešla, a to je už skoro pět let, se v krasickém marketu vystřídalo několik vedoucích, desítky zaměstnanců a všichni s hrůzou v očích utekli...,“ přidala rozhořčená Drmolová.
Už v létě letošního roku, kdy Večerník na problém upozornil, se předseda družstva Tempo Opava vyjádřil v tom smyslu, že trvá na vině vedoucí prodejny Tuty, stejně jako na zanedbání povinností dalších zaměstnankyň, které prý market řídily ledabyle a objednávaly zboží bez rozmyslu.
V pátek se Večerník pokusil požádat o stanovisko zástupce družstva Tempo přímo před marketem Tuty v Krasicích. Bylo nám však sděleno, že provozovatel se k celé záležitosti vyjádří až po skončení soudního procesu.
O dalším průběhu celé kauzy bude Večerník samozřejmě informovat.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments