Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 stánky1Letošní vánoční jarmark na prostějovském náměstí T. G. Masaryka bude přece jenom něčím výjimečným. Konečně jsou totiž pryč doby, kdy onu krásnou atmosféru hyzdily v centru města stánky prodejců zabalené pouze do nevkusných igelitů, plachet či dokonce pytlů. Nyní se stalo, že radní tomuto trendu řekli DOST! A tak již od nadcházejících vánočních trhů budou jarmarečníci své zboží nabízet už jen v dřevěných krámečcích. Dvacet „domečků“ dodalo město, dalších jedenáct si pořídili samotní stánkaři.

„V předešlých letech řada občanů kritizovala nesourodost prodejních stánků na náměstí během vánočního jarmarku. Trnem v oku všem byly škaredé stánky potažené různobarevnými igelity a plachtami. Tomu je nyní konec, rada města rozhodla o tom, že od tohoto roku budou na náměstí pouze dřevěné stánky,“ potvrdila Večerníku radničními chodbami nesoucí se zvěsti Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov s tím, že právě v těchto dnech jsou dřevěné domečky instalovány.

Vedení města také jednalo o tom, za kolik peněz stánkařům domečky pronajmou. Za malý stánek do tří metrů čtverečních zaplatí prodejce jednotnou sazbu 250 korun za den, velký nad tři metry pak přijde na rovných 500 korun. Umístění stánku pro grilování a odkládací prostor pro zboží mimo stánek bylo znovu ohodnoceno sazbou 100 korun za metr čtvereční a den. „Umístění stolků pro zákazníky občerstvení je zdarma, v poplatcích za prodejní plochy je zahrnut také odběr elektřiny,“ upřesnila Hemerková.

O letošní vánoční jarmark v Prostějově projevilo zájem třiatřicet prodejců, z hlediska kapacity bylo vyhověno dvaadvaceti, přičemž ve třech stáncích se budou nájemci střídat. „Na náměstí přibude dalších zhruba deset či jedenáct stánků, jež jsou v majetku jednotlivých prodejců. V zájmu zachování jednotného stylu prostějovského vánočního jarmarku se jedná o totožné domky, jako jsou už ve vlastnictví města,“ uvedla dále náměstkyně primátora.

A jaké zboží se bude letos na vánočním jarmarku prodávat? „Na stáncích se objeví tradiční sortiment, jako jsou jmelí, vánoční vazby, dřevěné ozdoby, keramika, kamenina, košíkářské výrobky, bylinné a včelí produkty, ovčí kožešiny a vlněné doplňky, perníčky, formičky na cukroví, vánoční čaje a podobně. Chybět nebudou ani vánoční pečené kaštany, punče a medovina,“ vyjmenovala vyvolený sortiment Ivana Hemerková.

Letošní vánoční jarmark bude zahájen společně se slavnostním rozsvícením stromu na náměstí T. G. Masaryka už tento pátek 29. listopadu něco málo po sedmnácté hodině, tedy těsně poté, co

z balkonu radnice zazní slavnostní fanfáry. Speciálním hostem této akce a vlastně kmotrou prostějovských Vánoc bude Dáda Patrasová.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments