Příjemnou noc, dnes je úterý 12.11.2019
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 stánky1Letošní vánoční jarmark na prostějovském náměstí T. G. Masaryka bude přece jenom něčím výjimečným. Konečně jsou totiž pryč doby, kdy onu krásnou atmosféru hyzdily v centru města stánky prodejců zabalené pouze do nevkusných igelitů, plachet či dokonce pytlů. Nyní se stalo, že radní tomuto trendu řekli DOST! A tak již od nadcházejících vánočních trhů budou jarmarečníci své zboží nabízet už jen v dřevěných krámečcích. Dvacet „domečků“ dodalo město, dalších jedenáct si pořídili samotní stánkaři.

„V předešlých letech řada občanů kritizovala nesourodost prodejních stánků na náměstí během vánočního jarmarku. Trnem v oku všem byly škaredé stánky potažené různobarevnými igelity a plachtami. Tomu je nyní konec, rada města rozhodla o tom, že od tohoto roku budou na náměstí pouze dřevěné stánky,“ potvrdila Večerníku radničními chodbami nesoucí se zvěsti Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov s tím, že právě v těchto dnech jsou dřevěné domečky instalovány.

Vedení města také jednalo o tom, za kolik peněz stánkařům domečky pronajmou. Za malý stánek do tří metrů čtverečních zaplatí prodejce jednotnou sazbu 250 korun za den, velký nad tři metry pak přijde na rovných 500 korun. Umístění stánku pro grilování a odkládací prostor pro zboží mimo stánek bylo znovu ohodnoceno sazbou 100 korun za metr čtvereční a den. „Umístění stolků pro zákazníky občerstvení je zdarma, v poplatcích za prodejní plochy je zahrnut také odběr elektřiny,“ upřesnila Hemerková.

O letošní vánoční jarmark v Prostějově projevilo zájem třiatřicet prodejců, z hlediska kapacity bylo vyhověno dvaadvaceti, přičemž ve třech stáncích se budou nájemci střídat. „Na náměstí přibude dalších zhruba deset či jedenáct stánků, jež jsou v majetku jednotlivých prodejců. V zájmu zachování jednotného stylu prostějovského vánočního jarmarku se jedná o totožné domky, jako jsou už ve vlastnictví města,“ uvedla dále náměstkyně primátora.

A jaké zboží se bude letos na vánočním jarmarku prodávat? „Na stáncích se objeví tradiční sortiment, jako jsou jmelí, vánoční vazby, dřevěné ozdoby, keramika, kamenina, košíkářské výrobky, bylinné a včelí produkty, ovčí kožešiny a vlněné doplňky, perníčky, formičky na cukroví, vánoční čaje a podobně. Chybět nebudou ani vánoční pečené kaštany, punče a medovina,“ vyjmenovala vyvolený sortiment Ivana Hemerková.

Letošní vánoční jarmark bude zahájen společně se slavnostním rozsvícením stromu na náměstí T. G. Masaryka už tento pátek 29. listopadu něco málo po sedmnácté hodině, tedy těsně poté, co

z balkonu radnice zazní slavnostní fanfáry. Speciálním hostem této akce a vlastně kmotrou prostějovských Vánoc bude Dáda Patrasová.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Famózní Přeučil s Hruškovou.

Minulou středu uspořádal Večerník besedu pro seniory v Domově seniorů v Nerudově ulici. Popovídat si s nimi přišli pražští herci Jan Přeučil se svojí životní partnerkou Evou Hruškovou. Oba famózní umělci zodpovídali nejen množství dotazů, ale přidali i mnohé perličky z natáčení.


Nechala se okrádat expřítelem.

Se svým příběhem se Večerníku svěřila žena z Prostějova, která se vloni po patnáctiletém soužití rozešla se svým partnerem. Po jeho vystěhování se ale bezmála rok ztrácely z bytu peníze. Majitelka totiž nevyměnila zámek ve dveřích, čehož expartner využil a chodil si do bytu, jak chtěl...

Total Comments

Osobnost týdne

BOLESLAV POLÍVKA

44 polivkaZnámý herec a komik si ve čtvrtek „střihl“ na prknech Městského divadla v Prostějově roli Harpagona ve slavné komedii Lakomec. Představení v rámci divadelního festivalu Aplaus bylo dávno dopředu vyprodané.

Total Comments

Číslo týdne

 14

Aktuálně se v Prostějově nachází čtrnáct adresních míst, na kterých lze oficiálně provozovat hazardní hry. Přestože počet heren v Prostějově i nadále rok od roku klesá, radní přispěchali s novou vyhláškou. Ta by měla ještě více omezit hazard v našem městě.

Total Comments

Výrok týdne

„CO DNES ŘIDIČ UMÍ? SEDNE DO KABINY, ZATOČÍ KLÍČKEM A JEDE...“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments