Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 stánky1Letošní vánoční jarmark na prostějovském náměstí T. G. Masaryka bude přece jenom něčím výjimečným. Konečně jsou totiž pryč doby, kdy onu krásnou atmosféru hyzdily v centru města stánky prodejců zabalené pouze do nevkusných igelitů, plachet či dokonce pytlů. Nyní se stalo, že radní tomuto trendu řekli DOST! A tak již od nadcházejících vánočních trhů budou jarmarečníci své zboží nabízet už jen v dřevěných krámečcích. Dvacet „domečků“ dodalo město, dalších jedenáct si pořídili samotní stánkaři.

„V předešlých letech řada občanů kritizovala nesourodost prodejních stánků na náměstí během vánočního jarmarku. Trnem v oku všem byly škaredé stánky potažené různobarevnými igelity a plachtami. Tomu je nyní konec, rada města rozhodla o tom, že od tohoto roku budou na náměstí pouze dřevěné stánky,“ potvrdila Večerníku radničními chodbami nesoucí se zvěsti Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov s tím, že právě v těchto dnech jsou dřevěné domečky instalovány.

Vedení města také jednalo o tom, za kolik peněz stánkařům domečky pronajmou. Za malý stánek do tří metrů čtverečních zaplatí prodejce jednotnou sazbu 250 korun za den, velký nad tři metry pak přijde na rovných 500 korun. Umístění stánku pro grilování a odkládací prostor pro zboží mimo stánek bylo znovu ohodnoceno sazbou 100 korun za metr čtvereční a den. „Umístění stolků pro zákazníky občerstvení je zdarma, v poplatcích za prodejní plochy je zahrnut také odběr elektřiny,“ upřesnila Hemerková.

O letošní vánoční jarmark v Prostějově projevilo zájem třiatřicet prodejců, z hlediska kapacity bylo vyhověno dvaadvaceti, přičemž ve třech stáncích se budou nájemci střídat. „Na náměstí přibude dalších zhruba deset či jedenáct stánků, jež jsou v majetku jednotlivých prodejců. V zájmu zachování jednotného stylu prostějovského vánočního jarmarku se jedná o totožné domky, jako jsou už ve vlastnictví města,“ uvedla dále náměstkyně primátora.

A jaké zboží se bude letos na vánočním jarmarku prodávat? „Na stáncích se objeví tradiční sortiment, jako jsou jmelí, vánoční vazby, dřevěné ozdoby, keramika, kamenina, košíkářské výrobky, bylinné a včelí produkty, ovčí kožešiny a vlněné doplňky, perníčky, formičky na cukroví, vánoční čaje a podobně. Chybět nebudou ani vánoční pečené kaštany, punče a medovina,“ vyjmenovala vyvolený sortiment Ivana Hemerková.

Letošní vánoční jarmark bude zahájen společně se slavnostním rozsvícením stromu na náměstí T. G. Masaryka už tento pátek 29. listopadu něco málo po sedmnácté hodině, tedy těsně poté, co

z balkonu radnice zazní slavnostní fanfáry. Speciálním hostem této akce a vlastně kmotrou prostějovských Vánoc bude Dáda Patrasová.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments