Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak tohle už asi nikdo nepřekoná! Osmadvacetiletému Aleši Deutschovi z Prostějova se uplynulou sobotu 23. listopadu podařilo vytáhnout ježka z klece ven za neuvěřitelných 2,68 sekundy, čímž vytvořil nový světový rekord! Stalo se tak během třináctého ročníku Memoriálu Jana Tleskače, který se konal ve společenském sále kláštera Emauzy v Praze.

Aleš Deutsch je lidem z Prostějova známý jako bývalý herec divadla Point, kde jako působil celkem devět let, a to až do roku 2008. Zahrál si ve filmech svého spolužáka z GJW a pozdějšího studenta pražské FAMU Jana Koblera. Nejvýraznější roli ztvárnil po boku Jiřího Lábuse ve filmu Ctibor a pan Sadílek. Později se naplno vrhl do studia na lékařské fakultě v Olomouci a herecký kostým pověsil na hřebík. Čemu však zůstává po celý svůj život stále věrný, tak to jsou knihy Jaroslava Foglara. Ty se mu staly inspirací i pro jeho fotografickou tvorbu, na konci listopadu jej přivedly i do netradiční foglarovské soutěže.
Aleš Deutsch se na originální klání připravoval se ctižádostí sobě vlastní. Hlavolam nosil stále při sobě a při každé možné příležitosti se snažil osvobodit ježka z klece. Přestože měl „natrénováno“, tak rychlost, s jakou se mu to podařilo ve finále Memoriálu Jana Tleskače, jej samotného překvapila.
Jeho výkon navíc už pravděpodobně nikdo oficiálně nepřekoná. Seriál originálních akcí svým třináctým ročníkem totiž napsal svůj historicky poslední díl. „Hlavní organizátor a ředitel soutěže Slavomil Janov po třinácti letech nabídl předání pořadatelských otěží dalším zájemcům. Žádní se však nepřihlásili. Tím se uzavírá možná ne jen jedna dlouhá kapitola této originální akce, ale pravděpodobně i její historie,” uvádí se v internetovém foglarovském magazínu bohoušek.cz.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments