Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak tohle už asi nikdo nepřekoná! Osmadvacetiletému Aleši Deutschovi z Prostějova se uplynulou sobotu 23. listopadu podařilo vytáhnout ježka z klece ven za neuvěřitelných 2,68 sekundy, čímž vytvořil nový světový rekord! Stalo se tak během třináctého ročníku Memoriálu Jana Tleskače, který se konal ve společenském sále kláštera Emauzy v Praze.

Aleš Deutsch je lidem z Prostějova známý jako bývalý herec divadla Point, kde jako působil celkem devět let, a to až do roku 2008. Zahrál si ve filmech svého spolužáka z GJW a pozdějšího studenta pražské FAMU Jana Koblera. Nejvýraznější roli ztvárnil po boku Jiřího Lábuse ve filmu Ctibor a pan Sadílek. Později se naplno vrhl do studia na lékařské fakultě v Olomouci a herecký kostým pověsil na hřebík. Čemu však zůstává po celý svůj život stále věrný, tak to jsou knihy Jaroslava Foglara. Ty se mu staly inspirací i pro jeho fotografickou tvorbu, na konci listopadu jej přivedly i do netradiční foglarovské soutěže.
Aleš Deutsch se na originální klání připravoval se ctižádostí sobě vlastní. Hlavolam nosil stále při sobě a při každé možné příležitosti se snažil osvobodit ježka z klece. Přestože měl „natrénováno“, tak rychlost, s jakou se mu to podařilo ve finále Memoriálu Jana Tleskače, jej samotného překvapila.
Jeho výkon navíc už pravděpodobně nikdo oficiálně nepřekoná. Seriál originálních akcí svým třináctým ročníkem totiž napsal svůj historicky poslední díl. „Hlavní organizátor a ředitel soutěže Slavomil Janov po třinácti letech nabídl předání pořadatelských otěží dalším zájemcům. Žádní se však nepřihlásili. Tím se uzavírá možná ne jen jedna dlouhá kapitola této originální akce, ale pravděpodobně i její historie,” uvádí se v internetovém foglarovském magazínu bohoušek.cz.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments