Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 JezdeckáVedení města výrazným způsobem urychlilo přípravy na stavbu multifunkčního zařízení na místě bývalých Jezdeckých kasáren. Nové společenské, kulturní a sportovní centrum má nahradit současný Společenský dům v Komenského ulici, který bude asanován v souvislosti s připravovanou výstavbou Galerie Prostějov. Návrhy od čtyř prostějovských architektů na nový „kulturák“ a celkové řešení lokality v Jezdecké ulici jsou už známy a veřejnosti přístupné na webových stránkách města. Radní ale nyní pověřili nezávislého odborníka, aby do poloviny ledna vybral jeden a ten nejlepší!

Rozhodnutí radních potvrdili Večerníku jak primátor Miroslav Pišťák, tak jeho náměstek pro stavební investice Zdeněk Fišer. „Už několik měsíců jsou občanům na internetových stránkách města k dispozici čtyři návrhy projektů výstavby nové haly na místě Jezdeckých kasáren, která by uspokojila veškeré současné požadavky na pokrytí společenských, kulturních a také sportovních aktivit. Nyní jsme se rozhodli, že pověříme nezávislého odborníka, konkrétně architekta Jakuba Kynčla z brněnského renomovaného ateliéru, aby vybral ten nejvhodnější návrh. Na jeho základě pak necháme zpracovat celý projekt a vyhlásit veřejnou soutěž na samotnou výstavbu,“ shrnul aktuální stav ostře sledované záležitosti Zdeněk Fišer. Vzápětí vysvětlil, proč ten spěch. „Společnost Manthellan, která bude zajišťovat výstavbu obchodního centra Galerie Prostějov, se nám má do konce ledna příštího roku vyjádřit, zda má schválen regulační plán a pokud ano, kdy se pustí do demolice budovy Společenského domu a výstavby Galerie Prostějov. Nechceme otálet a čekat, až se tak stane, musíme být připraveni. Proto bychom rádi znali názor odborníka a zahájili přípravy co nejrychlejší stavby nového multifunkčního centra,“ ozřejmil Fišer důvody postupu vedení města.

Jak následně ještě dodal, postup nyní bude takový, že brněnský architekt Kynčl vytvoří tým z dalších tří svých kolegů, kteří si dne 7. ledna na společném jednání návrhy prostudují a do 13. ledna doporučí Radě statutárního města Prostějov k realizaci tu nejlepší a nejvýhodnější možnost. „Zcela jistě jde o urychlení našeho dalšího postupu při řešení, jak co nejlépe naložit s prostorem po zamýšlené demolici Jezdeckých kasáren. Samozřejmě budeme netrpělivě čekat na vyjádření společnosti Manthellan, která nás v závěru ledna bude informovat o svém definitivním rozhodnutí směrem k výstavbě Galerie Prostějov. Ať to ale dopadne jakkoliv, chceme být každopádně připraveni na alternativu, že současný Společenský dům se zbourá a bude zapotřebí okamžité náhrady,“ řekl Večerníku Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov.

První muž radnice už před týdnem na tiskové konferenci rady města prozradil, že v případě nutnosti urychlení stavby nového multifunkčního zařízení se nebrání nutnosti pořízení bankovního úvěru. „Bavíme se zde o investici ve výši zhruba 100 milionů korun. Nebojím se toho, že bychom neobdrželi výhodný úvěr, vždyť máme ten nejlepší rating v České republice,“ dodal Pišťák.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments