Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 JezdeckáVedení města výrazným způsobem urychlilo přípravy na stavbu multifunkčního zařízení na místě bývalých Jezdeckých kasáren. Nové společenské, kulturní a sportovní centrum má nahradit současný Společenský dům v Komenského ulici, který bude asanován v souvislosti s připravovanou výstavbou Galerie Prostějov. Návrhy od čtyř prostějovských architektů na nový „kulturák“ a celkové řešení lokality v Jezdecké ulici jsou už známy a veřejnosti přístupné na webových stránkách města. Radní ale nyní pověřili nezávislého odborníka, aby do poloviny ledna vybral jeden a ten nejlepší!

Rozhodnutí radních potvrdili Večerníku jak primátor Miroslav Pišťák, tak jeho náměstek pro stavební investice Zdeněk Fišer. „Už několik měsíců jsou občanům na internetových stránkách města k dispozici čtyři návrhy projektů výstavby nové haly na místě Jezdeckých kasáren, která by uspokojila veškeré současné požadavky na pokrytí společenských, kulturních a také sportovních aktivit. Nyní jsme se rozhodli, že pověříme nezávislého odborníka, konkrétně architekta Jakuba Kynčla z brněnského renomovaného ateliéru, aby vybral ten nejvhodnější návrh. Na jeho základě pak necháme zpracovat celý projekt a vyhlásit veřejnou soutěž na samotnou výstavbu,“ shrnul aktuální stav ostře sledované záležitosti Zdeněk Fišer. Vzápětí vysvětlil, proč ten spěch. „Společnost Manthellan, která bude zajišťovat výstavbu obchodního centra Galerie Prostějov, se nám má do konce ledna příštího roku vyjádřit, zda má schválen regulační plán a pokud ano, kdy se pustí do demolice budovy Společenského domu a výstavby Galerie Prostějov. Nechceme otálet a čekat, až se tak stane, musíme být připraveni. Proto bychom rádi znali názor odborníka a zahájili přípravy co nejrychlejší stavby nového multifunkčního centra,“ ozřejmil Fišer důvody postupu vedení města.

Jak následně ještě dodal, postup nyní bude takový, že brněnský architekt Kynčl vytvoří tým z dalších tří svých kolegů, kteří si dne 7. ledna na společném jednání návrhy prostudují a do 13. ledna doporučí Radě statutárního města Prostějov k realizaci tu nejlepší a nejvýhodnější možnost. „Zcela jistě jde o urychlení našeho dalšího postupu při řešení, jak co nejlépe naložit s prostorem po zamýšlené demolici Jezdeckých kasáren. Samozřejmě budeme netrpělivě čekat na vyjádření společnosti Manthellan, která nás v závěru ledna bude informovat o svém definitivním rozhodnutí směrem k výstavbě Galerie Prostějov. Ať to ale dopadne jakkoliv, chceme být každopádně připraveni na alternativu, že současný Společenský dům se zbourá a bude zapotřebí okamžité náhrady,“ řekl Večerníku Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov.

První muž radnice už před týdnem na tiskové konferenci rady města prozradil, že v případě nutnosti urychlení stavby nového multifunkčního zařízení se nebrání nutnosti pořízení bankovního úvěru. „Bavíme se zde o investici ve výši zhruba 100 milionů korun. Nebojím se toho, že bychom neobdrželi výhodný úvěr, vždyť máme ten nejlepší rating v České republice,“ dodal Pišťák.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments