Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 JezdeckáVedení města výrazným způsobem urychlilo přípravy na stavbu multifunkčního zařízení na místě bývalých Jezdeckých kasáren. Nové společenské, kulturní a sportovní centrum má nahradit současný Společenský dům v Komenského ulici, který bude asanován v souvislosti s připravovanou výstavbou Galerie Prostějov. Návrhy od čtyř prostějovských architektů na nový „kulturák“ a celkové řešení lokality v Jezdecké ulici jsou už známy a veřejnosti přístupné na webových stránkách města. Radní ale nyní pověřili nezávislého odborníka, aby do poloviny ledna vybral jeden a ten nejlepší!

Rozhodnutí radních potvrdili Večerníku jak primátor Miroslav Pišťák, tak jeho náměstek pro stavební investice Zdeněk Fišer. „Už několik měsíců jsou občanům na internetových stránkách města k dispozici čtyři návrhy projektů výstavby nové haly na místě Jezdeckých kasáren, která by uspokojila veškeré současné požadavky na pokrytí společenských, kulturních a také sportovních aktivit. Nyní jsme se rozhodli, že pověříme nezávislého odborníka, konkrétně architekta Jakuba Kynčla z brněnského renomovaného ateliéru, aby vybral ten nejvhodnější návrh. Na jeho základě pak necháme zpracovat celý projekt a vyhlásit veřejnou soutěž na samotnou výstavbu,“ shrnul aktuální stav ostře sledované záležitosti Zdeněk Fišer. Vzápětí vysvětlil, proč ten spěch. „Společnost Manthellan, která bude zajišťovat výstavbu obchodního centra Galerie Prostějov, se nám má do konce ledna příštího roku vyjádřit, zda má schválen regulační plán a pokud ano, kdy se pustí do demolice budovy Společenského domu a výstavby Galerie Prostějov. Nechceme otálet a čekat, až se tak stane, musíme být připraveni. Proto bychom rádi znali názor odborníka a zahájili přípravy co nejrychlejší stavby nového multifunkčního centra,“ ozřejmil Fišer důvody postupu vedení města.

Jak následně ještě dodal, postup nyní bude takový, že brněnský architekt Kynčl vytvoří tým z dalších tří svých kolegů, kteří si dne 7. ledna na společném jednání návrhy prostudují a do 13. ledna doporučí Radě statutárního města Prostějov k realizaci tu nejlepší a nejvýhodnější možnost. „Zcela jistě jde o urychlení našeho dalšího postupu při řešení, jak co nejlépe naložit s prostorem po zamýšlené demolici Jezdeckých kasáren. Samozřejmě budeme netrpělivě čekat na vyjádření společnosti Manthellan, která nás v závěru ledna bude informovat o svém definitivním rozhodnutí směrem k výstavbě Galerie Prostějov. Ať to ale dopadne jakkoliv, chceme být každopádně připraveni na alternativu, že současný Společenský dům se zbourá a bude zapotřebí okamžité náhrady,“ řekl Večerníku Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov.

První muž radnice už před týdnem na tiskové konferenci rady města prozradil, že v případě nutnosti urychlení stavby nového multifunkčního zařízení se nebrání nutnosti pořízení bankovního úvěru. „Bavíme se zde o investici ve výši zhruba 100 milionů korun. Nebojím se toho, že bychom neobdrželi výhodný úvěr, vždyť máme ten nejlepší rating v České republice,“ dodal Pišťák.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments