Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 sokol2Ve středu večer si okresní organizace Občanské demokratické strany Prostějovska vybrala svého nového šéfa. S jednoznačnou podporou čtyřiceti ze třiačtyřiceti odevzdaných hlasů se jím stal vysokoškolský učitel a i přes nezvolení úspěšný kandidát z nedávných parlamentních voleb Petr Sokol, který ve stranickém vedení zastupuje okresní město. „Nikdy jsem nebyl

v ODS, abych se jen vezl! I proto jsem přijal tuto funkci právě v časech, které jsou pro občanské demokraty nelehké,“ okomentoval Sokol exkluzivně pro Večerník své zvolení.

Podporují Fialu!

Podle Sokolova názoru strana potřebuje zásadní změny. „ODS teď musí razantně obměnit vedení a obrazně řečeno se zase vynořit a nadechnout se. I proto jsme na sněmu podpořili, aby na předsedu kandidoval pan Fiala.“ Jak Večerník následně s nadsázkou novopečený šéf prostějovských „modrých“ ubezpečil, nejedná se ovšem samozřejmě o nedávného člena Radima, ale o Petra Fialu, který je bývalým rektorem brněnské univerzity.

Skokani vpřed

O tom, že prostějovští občanští demokraté chtějí sázet na úspěšné „skokany“ z posledních sněmovních voleb, kteří dostali od občanů nejvíce hlasů, svědčí také fakt, že prvním místopředsedou jejich okresní organizace se stal prostějovský zastupitel Tomáš Blumenstein, který v říjnových volbách „skočil“ z desátého místa na třetí. Podle jeho názoru se teď ODS musí zaměřit zejména na komunální volby, v nichž se může vrátit na pozici pravicové jedničky. „Prostějov není Praha. U nás volební program plníme a musíme teď voliče přesvědčit, že má smysl našim osobnostem dát hlas,“ má jasno Tomáš Blumenstein, který vede celostátní sdružení MENSA ČR.

Total Comments

  • KSČM
  • Box
  • Interforst
  • Prostějov Cup 2019
  • Hořava
  • Basic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments