Poslední domácí zápas čekal o víkendu fotbalisty 1. SK Prostějov. V rámci 25. kola nastoupili proti Varnsdorfu. Eskáčko v utkání potvrdilo i nepotvrdilo roli favorita. Většinu zápasu totiž sice bylo aktivnější a na míči, přesto se však čekalo více než jen bezbranková remíza. Právě tou ale domácí zápasy v ročníku Prostějov zakončil. A potvrdil, že zatímco venku je nadmíru úspěšný, k domácím zápasům by se pomalu rád stěhoval na hřiště soupeře.

Utkání ale začalo zostra. Už ve 3. minutě měl Rudnytskyy, nejproduktivnější střelec hostí, na kopačce gól. Jeho dobře kopnutý roh ale odvrátil Schuster. Eskáčko zahrozilo kombinací Zlatohlávka s Koudelkou, ale obešla se bez střely. Krátce nato střílel u tyče Zlatohlávek, avšak jen do brankáře. 16. minuta přinesla první hezčí střelu, Kopřiva ale po dobré nahrávce od Schustera minul růžek. Ale už ve 22. minutě měl Prostějov šanci na reparát: Jurásek krásně obešel tři hráče, dostal se od pomezní čáry, jeho nahrávku na osu ale Píchal poslal do nohy brankáře. Krátce poté špatně rozehrál Bialek, překvapení hosté toho ale nijak nevyužili. Další minuty moc fotbalové krásy nenabídly, to spíše nepřesné rozehrávky. A taky emoce. Hostujícímu trenérovi se nezdály některé výroky rozhodčích a v jednu chvíli mu vážně hrozila žlutá karta. Ta však nepadla. A místo karet diváci viděli efektní souboj sedmnáctek o míč, ze kterého vyšel lépe domácí Spáčil.

Druhá půle přinesla zprvu méně šancí. Ale už ve 48. minutě po Koudelkově rohu přiťukl Spáčil Matouškovi, ten ale sklepl vedle. Mimo tři tyče šla následně střela i na druhé straně. Po těchto pozdravech přišla zajímavější příležitost až v 60. minutě. Prostějov zatlačil, hosté ale pravidelně střely sráželi. Ta poslední si však přeci jen našla cestu od Zapletala k brankáři. 64. minuta znamenala zklamání pro Koudelku, z úhlu mířil tak tak vedle. Deset minut poté si eskáčko vypracovalo řadu rohů. Většinu ale pokryla obrana Varnsdorfu. Prostějov byl častěji na míči, diktoval tempo hry. Hosté se dostávali do šancí minimálně, jednu z ojedinělých měl v 80. minutě vedle střílející Rudnytskyy. V 80. minutě se zaskvěl mladíček Dittmen lobem Matouškovi, který ale z vytočení mířil vedle. Na druhé straně potáhl Kocourek, poslal míč Rudnytskyymu, taky však nebyl přesný. A tak největší příležitosti přišly až v samém závěru, a to před bránou severočechů. Největší měl Bialek po centru Matouška. Ani on, ani dorážející hráč však netrefili volný prostor. Ani tříminutové nastavení týmům ke skórování nestačilo. Rozešly se tak smírně, bezbrankovou plichtou.

1. SK Prostějov – FK Varnsdorf 0:0 (0:0)

Branky: - . Rozhodčí: Zelinka – Dresler, Bureš. Žluté karty: 50. Bialek, 57. Spáčil, 90+2. Zapletal – 90. Hasil, 90. Kouřil. Střely: 5:2. Střely mimo: 9:4. Rohy: 8:4.

Sestava 1. SK Prostějov: Bárta – Šmehyl (85. Machynek), Schuster (C), Bialek, Zapletal – Koudelka, Spáčil, Kopřiva (73. Dittmer) – Píchal (85. Bala), Zlatohlávek (46. Matoušek), Jurásek (63. Stříž). Trenér: Pavel Šustr.

Sestava FK Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Kouřil, Hasil, Heppner (76. Velich) – Lehoczki (76. Kazda), Bláha, Zbrožek, Rudnytskyy (C) – Kocourek (88. Ondráček) – Schön (69. Šimon). Trenér: Pavel Drsek.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

25. kolo: Prostějov – Varnsdorf 0:0 (0:0). * Chrudim – Viktoria Žižkov 3:5 (1:4). Branky: 43. Řezníček, 54. Hašek, 75. Rybičkya – 25. a 45. Mashike, 11. Zoubele, 42. Diviš, 75. Nabiyev. Žluté karty: 69. Fofana, 86. Verner, 90+1. Čáp – 58. Zoubele, 69. Diviš * Vyšehrad – Jihlava 2:1 (0:1). Branky: 68. z penalty Suchan, 88. Eggert – 45. Arroyo, 84. Červ. Žluté karty: 22. Schneider, 57. Drobílek, 70. Alexandr – 67. Svoboda * Táborsko – Vlašim 1:0 (1:0). Branky: 19. Holiš. Žluté karty: 45. Holiš, 51. Navrátil, 63. Provazník – 85. Ogiomade, 90. Štochl * Ústí nad Labem – Dukla Praha 1:0 (1:0). Branky: 35. Jiránek. Žluté karty: 57. Koubek, 69. Miskovič, 73. Bílek, 89. Tvrdoň, 90+3. Jiránek – 66. Fábry, 85. Barac, 88. Ayong, 90+1. Piroch * Hradec Králové – Líšeň 1:1 (0:1). Branky: 72. Urma – 8. Lutonský. Žluté karty: 22. Kodeš, 29. Mejdr, 75. Urma – 40. Pašek, 44. Silný, 79. Krška, 89. Matocha, 90+2. Kučera * Třinec – Blansko 2:0 (2:0). Branky: 21. vlastní Buchta, 35. Stáňa. Žluté karty: 61. Javůrek, 71. Janoščín – 75. Helebrand, 83. Klusák.

KAM PŘÍŠTĚ:

26. kolo, neděle 30. května, 15.00 hodin: Dukla Praha – Vyšehrad, Varnsdorf – Ústí nad Labem, Vlašim – Hradec Králové, Jihlava – Chrudim, Líšeň – Třinec, Blansko – Prostějov, Žižkov – Táborsko.