Dobré dopoledne, dnes je úterý 7.7.2020
svátek slaví Bohuslava,
zítra Nora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 klokanekPo několika odkladech začne zřejmě už v lednu prostějovská pobočka Fondu ohrožených dětí konečně rekonstruovat dům v Západní ulici pro potřeby Klokánka. Jak si ovšem šéfka fondu Regina Šverdíková Večerníku posteskla, opravy budou zatím probíhat na dluh...

 

„Financování Klokánku je zatím opravdu jen na nás. Úpravy stávající budovy a přístavba spolknou asi deset milionů korun, které momentálně nemáme a budeme tedy stavět na dluh. Je tedy jasné, že budeme komukoliv vděčni za každou pomoc z řad veřejnosti a případných sponzorů,“ poznamenala v exkluzivním vyjádření pro Večerník Regina Šverdíková.

Budovu v Západní ulici, kde dříve sídlila Česká školní inspekce, převedlo město na Fond ohrožených dětí bezplatně. „Je pro daný účel jako stvořená, zejména nás nadchla zahrada, v níž bychom chtěli vybudovat dětské hřiště. V prostějovském Klokánku plánujeme otevřít čtyři byty, kde by našlo společně s pěstouny svůj azyl šestnáct dětí,“ dodala Regina Šverdíková.

Chcete podpořit vybudování Klokánku v Prostějově? Číslo účtu je 3055103/0300 s variabilním symbolem 514. 

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-