Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 klokanekPo několika odkladech začne zřejmě už v lednu prostějovská pobočka Fondu ohrožených dětí konečně rekonstruovat dům v Západní ulici pro potřeby Klokánka. Jak si ovšem šéfka fondu Regina Šverdíková Večerníku posteskla, opravy budou zatím probíhat na dluh...

 

„Financování Klokánku je zatím opravdu jen na nás. Úpravy stávající budovy a přístavba spolknou asi deset milionů korun, které momentálně nemáme a budeme tedy stavět na dluh. Je tedy jasné, že budeme komukoliv vděčni za každou pomoc z řad veřejnosti a případných sponzorů,“ poznamenala v exkluzivním vyjádření pro Večerník Regina Šverdíková.

Budovu v Západní ulici, kde dříve sídlila Česká školní inspekce, převedlo město na Fond ohrožených dětí bezplatně. „Je pro daný účel jako stvořená, zejména nás nadchla zahrada, v níž bychom chtěli vybudovat dětské hřiště. V prostějovském Klokánku plánujeme otevřít čtyři byty, kde by našlo společně s pěstouny svůj azyl šestnáct dětí,“ dodala Regina Šverdíková.

Chcete podpořit vybudování Klokánku v Prostějově? Číslo účtu je 3055103/0300 s variabilním symbolem 514. 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments