Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

U prostějovského vánočního stromu mohli v sobotu 21. prosince lidé získat novodobý symbol Vánoc. Betlémské světlo i v té nejtemnější době zvěstuje víru v lepší budoucnost. Jeho plamínek rozdávali všem zájemcům skautky a skauti.

Betlémské světlo je plamínek, který putuje napříč Evropou. Světýlko zažehnuté v místě narození Ježíše Krista v Betlémě, k nám letos dorazilo již popětadvacáté. Před prostějovskou radnicí si ho během „zlaté soboty“ po deváté hodině dopoledne odpaloval jeden člověk za druhým.

„O této vánoční tradici vím už dlouho, nikdy jsem však před Vánoci neměl čas pro betlémské světlo přijít. Až letos se mi to

i s přítelkyní a osmiměsíčním synem konečně podařilo. Ostatně právě náš syn je pro nás takovým světýlkem, o které musíme bedlivě pečovat. On nám to zase vrací v podobě zářivých úsměvů, které zahřejí lépe než punč ba i medovina,” vyjádřil se dvaatřicetiletý Martin.

Dopolední program u vánočního stromu doplnilo vystoupení pěveckého sboru Proměny, který zazpíval vánoční písně a koledy.

Během víkendu pak skauti roznesli betlémské světlo do křesťanských kostelů a rozvezli jej i do vesnic

v regionu. V sobotu zavítalo také do Vrbátek, Duban, Štětovic či Ptení.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments