Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

U prostějovského vánočního stromu mohli v sobotu 21. prosince lidé získat novodobý symbol Vánoc. Betlémské světlo i v té nejtemnější době zvěstuje víru v lepší budoucnost. Jeho plamínek rozdávali všem zájemcům skautky a skauti.

Betlémské světlo je plamínek, který putuje napříč Evropou. Světýlko zažehnuté v místě narození Ježíše Krista v Betlémě, k nám letos dorazilo již popětadvacáté. Před prostějovskou radnicí si ho během „zlaté soboty“ po deváté hodině dopoledne odpaloval jeden člověk za druhým.

„O této vánoční tradici vím už dlouho, nikdy jsem však před Vánoci neměl čas pro betlémské světlo přijít. Až letos se mi to

i s přítelkyní a osmiměsíčním synem konečně podařilo. Ostatně právě náš syn je pro nás takovým světýlkem, o které musíme bedlivě pečovat. On nám to zase vrací v podobě zářivých úsměvů, které zahřejí lépe než punč ba i medovina,” vyjádřil se dvaatřicetiletý Martin.

Dopolední program u vánočního stromu doplnilo vystoupení pěveckého sboru Proměny, který zazpíval vánoční písně a koledy.

Během víkendu pak skauti roznesli betlémské světlo do křesťanských kostelů a rozvezli jej i do vesnic

v regionu. V sobotu zavítalo také do Vrbátek, Duban, Štětovic či Ptení.

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-