Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pětačtyřicetiletý muž z Prostějovska poslal redakci Večerníku dopis, ve kterém poukazuje na nebezpečnost zmíněné křižovatky za Čechůvkami a hlavně na neschopnost či možná nechuť kompetentních orgánů s tímto stavem něco dělat.

„Křižovatka je nepřehledná

a opravdu tam nestačí snížit rychlost či namontovat značky STOP. Od roku 2007 zde už zahynulo šest lidí, dalších osm bylo těžce zraněných. To už není normální, kolik lidí tady ještě zaplatí za neschopnost úřadů životem? Dočkáme se za Čechůvkami kruhového objezdu, nebo zde budou umírat další lidé? Apeluji na každého,

i na manželky vlivných mužů

v politice, mohou tam zahynout vaše děti, vnoučata, synové a dcery,“ píše ve svém dopise muž, který si nepřeje zveřejnit své jméno.

Jak řidič bavoráku, po jehož srážce s renaultem, i když z jeho strany zřejmě nezaviněné, zahynuli dva lidé, dále uvedl, na okamžiky tragédie si vůbec nepamatuje. „Fyzicky jsem na tom dnes tak nějak dobře, ale tu špatnou část pátku pětadvacátého listopadu znám jen z vyprávění a z fotek. Pamatuji si jen, že jsem tam ležel a cítil hlínu v puse. Je mi moc líto, že zemřeli dva lidé a nedovedu to pochopit. Možná jsem zůstal naživu proto, abych s tím žil, možná proto, abych s tou prokletou křižovatkou něco udělal. Děkuji, velmi děkuji lidem, kteří u mé nehody zastavili a svým konáním mi zachránili život, děkuji členům rychlé záchranné služby, posádce vrtulníku, týmu doktorů a sester

z traumatologického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci, mé rodině, synovi a ženě! Mé jméno není důležité, protože jestli s tím opravdu něco neuděláme, stane se to někomu jinému a jména se už zapomenou,“ dodává ve svém písemném vyznání řidič BMW, účastník obrovské říjnové tragédie v Čechůvkách.

Jak ještě uzavírá svůj dopis, je ochoten udělat cokoliv, aby se s nebezpečnou křižovatkou něco významného udělalo. „Asi jsem naivní víc než dřív. Straší mě slova ´možná´ a ´kdyby´. Chci tímto jenom vzbudit zájem lidí, udělejme s tím, proboha, vlastně pro sebe, něco. Osobně udělám cokoliv, spojím se třeba i s politikou, jak ji nemám rád, jenom aby tam neumírali lidé. Třeba prodám ledvinu a peníze věnuji na výstavbu kruhového objezdu,“ vyhrocuje své plány řidič BMW, který rovněž

v závěru října málem přišel na křižovatce smrti o svůj život.  

Nakonec přežil a nyní chce konat. Najde vyslyšení?

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-