Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pětačtyřicetiletý muž z Prostějovska poslal redakci Večerníku dopis, ve kterém poukazuje na nebezpečnost zmíněné křižovatky za Čechůvkami a hlavně na neschopnost či možná nechuť kompetentních orgánů s tímto stavem něco dělat.

„Křižovatka je nepřehledná

a opravdu tam nestačí snížit rychlost či namontovat značky STOP. Od roku 2007 zde už zahynulo šest lidí, dalších osm bylo těžce zraněných. To už není normální, kolik lidí tady ještě zaplatí za neschopnost úřadů životem? Dočkáme se za Čechůvkami kruhového objezdu, nebo zde budou umírat další lidé? Apeluji na každého,

i na manželky vlivných mužů

v politice, mohou tam zahynout vaše děti, vnoučata, synové a dcery,“ píše ve svém dopise muž, který si nepřeje zveřejnit své jméno.

Jak řidič bavoráku, po jehož srážce s renaultem, i když z jeho strany zřejmě nezaviněné, zahynuli dva lidé, dále uvedl, na okamžiky tragédie si vůbec nepamatuje. „Fyzicky jsem na tom dnes tak nějak dobře, ale tu špatnou část pátku pětadvacátého listopadu znám jen z vyprávění a z fotek. Pamatuji si jen, že jsem tam ležel a cítil hlínu v puse. Je mi moc líto, že zemřeli dva lidé a nedovedu to pochopit. Možná jsem zůstal naživu proto, abych s tím žil, možná proto, abych s tou prokletou křižovatkou něco udělal. Děkuji, velmi děkuji lidem, kteří u mé nehody zastavili a svým konáním mi zachránili život, děkuji členům rychlé záchranné služby, posádce vrtulníku, týmu doktorů a sester

z traumatologického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci, mé rodině, synovi a ženě! Mé jméno není důležité, protože jestli s tím opravdu něco neuděláme, stane se to někomu jinému a jména se už zapomenou,“ dodává ve svém písemném vyznání řidič BMW, účastník obrovské říjnové tragédie v Čechůvkách.

Jak ještě uzavírá svůj dopis, je ochoten udělat cokoliv, aby se s nebezpečnou křižovatkou něco významného udělalo. „Asi jsem naivní víc než dřív. Straší mě slova ´možná´ a ´kdyby´. Chci tímto jenom vzbudit zájem lidí, udělejme s tím, proboha, vlastně pro sebe, něco. Osobně udělám cokoliv, spojím se třeba i s politikou, jak ji nemám rád, jenom aby tam neumírali lidé. Třeba prodám ledvinu a peníze věnuji na výstavbu kruhového objezdu,“ vyhrocuje své plány řidič BMW, který rovněž

v závěru října málem přišel na křižovatce smrti o svůj život.  

Nakonec přežil a nyní chce konat. Najde vyslyšení?

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments