Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 kvadrantNeskutečný maratón jednání mezi městem a vlastníkem nemovitostí v okolí Drozdovické a Krasické ulice je definitivně ukončen. Po letech sporů a vyjednávání o ceně došlo s majitelem, díky zastupitelům Zdeňku Peichlovi a Josefu Augustinovi, ke konečné dohodě a výkupu pozemků. Rozpočet města tak pro rok 2014 počítá s více než desetimilionovou sumou na vybudování konečné části propojení Anenské ulice s jižním kvadrantem.

„Majetkoprávní problémy se táhly již od roku 2004 a byly ukončeny definitivně vloni podpisem kupních smluv s majitelem pozemků. Jde o pozemky, které město potřebuje k tomu, aby dotáhlo do konce propojení Anenské ulice s jižním kvadrantem včetně toho, že v Krasické ulici bude vybudován rondel. Nechci zde již zmiňovat důvody, proč město nebylo schopné se s majitelem dohodnout mnohem dříve, když tento člověk byl ke každému jednání vstřícný a dohodě přístupný. Naštěstí jsem ale společně s panem Peichlem závěrečné jednání ohledně ceny pozemků nasměroval správným způsobem a výhodným pro obě strany sporu. Díky tomu se konečně tolik let plánovaná investice může uskutečnit,“ poznamenal na zastupitelstvu Josef Augustin (KSČM).
Musíme nyní vyhovět všem potřebným předpisům při vyhlašování veřejných zakázek. Jestliže se nikdo po výběru dodavatele stavby neodvolá, mohli bychom ve třetím čtvrtletí roku 2014 zahájit stavební práce. S nimi ovšem souvisí i další vyvolané práce, to znamená na oplocení sportovního areálu v Krasické ulici, na vybudování náhradního hřiště
a další. Prostě těch akcí bude daleko více než samotná stavby propojovací komunikace mezi Anenskou a Krasickou ulicí a kruhovou křižovatkou napojující se na jižní kvadrant. Takže pokud bude po mně chtít někdo datum dokončení celé nákladné investice, nebudu mu schopen v tuto chvíli odpovědět,“ vyjádřil se k tématu Zdeněk Fišer (ČSSD), náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments