Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 kvadrantNeskutečný maratón jednání mezi městem a vlastníkem nemovitostí v okolí Drozdovické a Krasické ulice je definitivně ukončen. Po letech sporů a vyjednávání o ceně došlo s majitelem, díky zastupitelům Zdeňku Peichlovi a Josefu Augustinovi, ke konečné dohodě a výkupu pozemků. Rozpočet města tak pro rok 2014 počítá s více než desetimilionovou sumou na vybudování konečné části propojení Anenské ulice s jižním kvadrantem.

„Majetkoprávní problémy se táhly již od roku 2004 a byly ukončeny definitivně vloni podpisem kupních smluv s majitelem pozemků. Jde o pozemky, které město potřebuje k tomu, aby dotáhlo do konce propojení Anenské ulice s jižním kvadrantem včetně toho, že v Krasické ulici bude vybudován rondel. Nechci zde již zmiňovat důvody, proč město nebylo schopné se s majitelem dohodnout mnohem dříve, když tento člověk byl ke každému jednání vstřícný a dohodě přístupný. Naštěstí jsem ale společně s panem Peichlem závěrečné jednání ohledně ceny pozemků nasměroval správným způsobem a výhodným pro obě strany sporu. Díky tomu se konečně tolik let plánovaná investice může uskutečnit,“ poznamenal na zastupitelstvu Josef Augustin (KSČM).
Musíme nyní vyhovět všem potřebným předpisům při vyhlašování veřejných zakázek. Jestliže se nikdo po výběru dodavatele stavby neodvolá, mohli bychom ve třetím čtvrtletí roku 2014 zahájit stavební práce. S nimi ovšem souvisí i další vyvolané práce, to znamená na oplocení sportovního areálu v Krasické ulici, na vybudování náhradního hřiště
a další. Prostě těch akcí bude daleko více než samotná stavby propojovací komunikace mezi Anenskou a Krasickou ulicí a kruhovou křižovatkou napojující se na jižní kvadrant. Takže pokud bude po mně chtít někdo datum dokončení celé nákladné investice, nebudu mu schopen v tuto chvíli odpovědět,“ vyjádřil se k tématu Zdeněk Fišer (ČSSD), náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-