Příjemnou noc, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie_mestska_ILUSTA je to za námi. Silvestrovské oslavy a příchod Nového roku 2014 jsme skoro všichni přežili ve zdraví s výjimkou mladé ženy, která se v Nezamyslicích ve středu 1. ledna chtěla upálit. Přímo v Prostějově ale hasiči ani lékaři práci neměli. Zato strážníci vyjížděli k šestnácti různým případům. Většinou šlo o řešení vandalských činů, několik opileckých trampot či potyček v barech.


Silvestr 31. prosince se k údivu strážníků ovšem naprosto obešel bez odvozu osob ve velmi podroušeném stavu na záchytku. Teprve až na Nový rok odpoledne putovala do tohoto zařízení mladá žena (čtěte na straně 2 v rubrice Městské policie). „Ostatní slavící občané, kteří pod vlivem požití značného množství alkoholu různě polehávali na Silvestra na chodnících, to za pomoci strážníků takzvaně rozchodili a jakž takž v pohodě se vydali směrem k domovu,“ usmíval se Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově.

Je celkem s podivem, že uplynulé silvestrovské a novoroční oslavy se v Prostějově obešly bez závažnějších incidentů. Hlavně s ohledem na to, že lidé se vůbec nekontrolovali při používání pyrotechniky a okolo půlnoci to ve městě vypadalo spíše jako při dobývání Stalingradu. „Ještě dva dny před Silvestrem jsme v různých provozovnách podnikli rázné kontroly prodávané pyrotechniky a musím říct, že nebyli odhaleni žádní prodejci, kteří by nabízeli občanům zakázané výbušniny. Přesto jsme se kolikrát divili, jak to v ulicích na Silvestra vypadá. To ale zřejmě k tomuto datu patří,“ konstatoval Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově. Jeho strážníci řešili před týdnem celkem šestnáct různých případů, což je o čtyři více než v roce předešlém.
„Oproti novoročním oslavám z roku 2012 se počet zásahů strážníků v období od večera jednatřicátého prosince 2013 a ranních hodin prvního ledna 2014 nepatrně zvýšil. Mně osobně se ale nelíbí stále se zvyšující agresivita některých jedinců, kteří prostě neunesou míru vypitého alkoholu a neovládnou své chování. Teď nemluvím
o dvou nebo třech menších šarvátkách v barech, ale o velkém množství poničeného mobiliáře města, především odpadkových košů. Takovou míru vandalství během jediné noci nepamatujeme za celý rok,“ láteřil šéf prostějovských strážníků s tím, že v jednom případě se strážníkům podařilo skupinku vandalů ničící odpadkové koše v centru města dopadnout.
Naopak si Jan Nagy pochvaluje skutečnost, že během Silvestra a začátku Nového roku neskončil žádný opilý Prostějovan na záchytce. „To zde skutečně nepamatujeme už dlouhou řadu let. Během večera, noci a dopoledne na Nový rok jsme sice vyjížděli k několika nahlášeným případům, kdy lidé ve značně podroušeném stavu leželi na chodnících nebo na jiných veřejných prostranstvích. Ale vždycky se strážníkům podařilo tyto opilce probudit a po krátké chvíli je nasměrovat k cestě domů. Ti občané to takzvaně rozchodili a nebylo nutné přikročit k jejich odvozu na záchytku. První záchyt jsme zaznamenali až na Nový rok okolo druhé hodiny odpoledne, kdy se jednalo o jednatřicetiletou ženu. V jejím případě nešlo nic jiného dělat...,“ pokrčil rameny Nagy.
De facto bez práce byla podle zpráv Večerníku prostějovská záchranka, která vyjížděla jen k drobnostem. Hasiči v Prostějově byli v akci dvakrát. „Na Silvestra v odpoledních hodinách vyjížděli prostějovští profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolníci z Vrahovic i Žešova k požáru v panelovém domě v ulici Jana Zrzavého. Z bytu starší osoby vycházel kouř a nebylo možné se na majitele dozvonit. Naštěstí došlo pouze k zahoření potravin na plotně, což bylo po vniknutí do bytu uhašeno,“ informovala Večerník Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Jak dodala, jeden ostrý výjezd zaznamenali prostějovští záchranáři ještě na Nový rok. O tragédii mladé ženy, která se chtěla upálit v místní části Nezamyslic Těšicích, informuje Večerník na jiném místě. „Oproti předchozímu roku, kdy na Nový rok hasiči v Prostějově vyjížděli hned k pěti ostrým zásahům, jsme letos zaznamenali výrazný pokles těchto událostí,“ uzavřela Vladimíra Hacsiková.
01 graf_3

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments